Wtorek 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

W diecezji radomskiej rozpoczynają się przygotowania do ŚDM

dm, onet.pl, KAI 2022-09-15 08:43:00

W diecezji radomskiej rozpoczynają się przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie. Na płaszczyźnie duchowej będzie to m.in. peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa, młodego Włocha o polskich korzeniach i jednego z patronów ŚDM. Ponadto przy parafiach powstaną punkty przygotowań duchowych.

Koordynatorem Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej jest ks. Mariusz Chamerski. — Wszelkie działania mają służyć temu, aby jednoczyć i angażować młodych do wzięcia udziału w wydarzeniach diecezjalnych. Dla nas takim wydarzeniem będzie peregrynacja relikwii bł. Carlo Acutisa. Rozpocznie się 16 października w Radomiu O ŚDM trzeba mówić wszędzie, aby pokazać bogactwo duchowe tego wydarzenia — powiedział ks. Chamerski, który był gościem Radia Plus Radom.

Przy parafiach powstaną punkty przygotowań duchowych do ŚDM. — Będziemy również prosić katechetów o wsparcie. Są przygotowane okolicznościowe konspekty, z których będzie można korzystać w szkołach. Będziemy także korzystać z mediów społecznościowych. Zostanie uruchomiona strona internetowa Młodzi Radom. Wróci też fanpage Młodzi Radom. Niebawem ruszy grupa medialna ŚDM — opowiada ks. Mariusz Chamerski.

Ważną kwestią w czasie przygotowań do ŚDM będą spotkania modlitewne. Będą się one odbywały każdego 23. dnia miesiąca. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w Duszpasterstwie Akademickim przy ulicy Górniczej w Radomiu.

Biuro ŚDM w diecezji radomskiej nie posiada konkretnych danych odnośnie do osób, które wybierają się do Lizbony. — Ale cieszymy się, że jest duże zainteresowanie. Są zapytania z parafii. Wiemy już, że grupa neokatechumenalna zadeklarowała swój wyjazd do stolicy Portugalii — powiedział ks. Chamerski.

Jest duża szansa, że młodzież z diecezji radomskiej w ramach tzw. Dni Młodych będzie przebywała w diecezji Coimbra i Beja. — Trwają wciąż rozmowy. Pomagają nam księża werbiści — mówi koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej.

Komentarze naszych czytelników

 • Radio -

  2022-09-15 10:39:16

  Młodzież powyżej siedemdziesiątki.  Wysyła w świat swoje dzieci. Za podatników pieniądze.  Koordynator Kamiński może im parę euro dorzuci.  Skończyła się Kanada i USA  to będą teraz  Czarnka szkołą Zachód edukować. Ksiądz biskup K. u. t. a. s. i .k.  już w Ameryce Południowej zaszalał. A wszystko pod egidą Media Kurskiego i Suskiego. 

 • Była mieszkanka Glinic

  2022-09-15 12:13:42

  To już i Tatarków nie jest stać wysłać świat swoje dzieci. Przecież biorą + 500 i bony turystyczne.  A co dopiero ich polityków.  Będzie kolejny apel  o zrzutkę do bezdomnych , emerytów i rencistów.  

 • A to pierony

  2022-09-15 12:17:06

  Pojedzie sama nomen omen nomenklatura. Oby nie pod nadzorem kapelana księdza pedofila z Radomia 

 • samuel

  2022-09-15 13:27:43

  zapraszamy sektę z biznesowej

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych