Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Trwa nabór do szkół podstawowych

dm, UM Radom 2022-03-14 15:16:00

Trwa rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Postępowanie, wzorem lat poprzednich, jest prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego w terminach określonych w harmonogramie. Rodzice korzystają ze strony internetowej: www.oświatawradomiu.pl.

W roku szkolnym 2022/2023 do klas I  przyjmowane są dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2015) objęte obowiązkiem szkolnym. Do szkoły podstawowej przyjmowani są kandydaci z urzędu (szkoła obwodowa)  lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa). Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole przyjmowani są z urzędu na podstawie  zgłoszenia. Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.

Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie 3 wybranych przez siebie szkół podstawowych, układając własną listę preferencji. Niezależnie od liczby wybranych szkół rodzice/opiekunowie prawni składają wniosek o przyjęcie dziecka wyłącznie w szkole pierwszego wyboru tj. umieszczonej na pierwszym miejscu na liście preferencji.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do szkoły muzycznej lub klasy sportowej dodatkowo dołączają kwestionariusz – do pobrania ze strony szkoły prowadzącej rekrutację. Do oddziałów sportowych przyjmowani są kandydaci posiadający stan zdrowia umożliwiający podjęcie nauki w oddziale sportowym potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, które należy przedstawić w szkole przed przystąpienie kandydata do próby sprawności fizycznej.

Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność nie biorą udziału w rekrutacji elektronicznej. Podstawa zapisania dziecka do oddziału integracyjnego lub oddziału specjalnego jest przekazanie do sekretariatu Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu ul. Żeromskiego 53 wniosku o skierowanie do kształcenia specjalnego do klasy pierwszej integracyjnej/specjalnej w szkole podstawowej prowadzącej tego typu oddziały oraz przedstawienie do wglądu orzeczenia o potrzebnie kształcenia specjalnego.

Rodzice, którzy nie korzystają z komputera pobierają wniosek w dowolnej szkole, wypełniają go odręcznie i składają do placówki pierwszego wyboru.

Kandydaci do klas I szkół podstawowych spoza obwodu przyjmowani są na  podstawie kryteriów określonych w Uchwale Rady Miejskiej w Radomiu nr 461/2017 z dnia 27 marca 2017 roku.

Zasady rekrutacji

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych