Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Terytorialsi pomagają potrzebującym

dm, WOT 2022-04-08 09:37:00

Blisko 7 ton żywności przetransportowali z Radomskiego Banku Żywności żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu oraz kompanii dowodzenia 6MBOT. To niejedyne działanie realizowane przez mazowieckich terytorialsów realizowane w ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy - żołnierze 62 blp wspierają działalność punktu pomocy dla uchodźców w radomskiej Kamienicy Deskurów.

Do 6MBOT wpływają kolejne wnioski o wsparcie od samorządów i podmiotów pozarządowych. W ostatnim czasie o pomoc w transportach żywności do mazowieckich terytorialsów zgłosili się włodarze gminy Przytyk oraz Przysucha. 5 i 6 kwietnia zostały zrealizowane transporty, w ramach których z Radomskiego Banku Żywności do Przytyka i Przysuchy przewiezionych zostało blisko 7 ton produktów żywnościowych. Za załadunek, transport i rozładunek żywności odpowiedzialni byli kolejno żołnierze kompanii dowodzenia i 62 batalionu lekkiej piechoty. Transporty odbywały się w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, którego celem jest przyczynianie się do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.

Natomiast od początku kwietnia radomscy terytorialsi pomagają w Kamienicy Deskurów, gdzie wspólnie z wolontariuszami działają na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. Ich głównym zadaniem jest przygotowanie paczek dla ukraińskich rodzin oraz odbieranie darów z terenu Radomia.

W patio Kamienicy Deskurów codziennie realizujemy zadania związane z sortowaniem darów i przygotowywaniu wysyłek. Każdego dnia tworzonych jest tu około 70 paczek dla potrzebujących - podkreśla st. szer. Małgorzata Podsiadły z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia.

Warto przypomnieć, że w różnego rodzaju działania pomocowe zaangażowani są żołnierze wszystkich pododdziałów 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy m.in. wspierają funkcjonowanie punktów relokacji uchodźców czy transportują posiłki z Domu Powstańców Warszawskich do mieszkań kombatantów. W sumie w działaniu tylko w ramach operacji #NiezawodnaPomoc skierowanej na pomoc uchodźcom jest około stu żołnierzy zawodowych i OT z batalionów w Grójcu, Radomiu, Płocku oraz samodzielnych kompanii 6MBOT. Mazowieccy terytorialsi – zgodnie z mottem WOT “Zawsze gotowi, zawsze blisko” są również gotowi odpowiadać na bieżące potrzeby lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych.

WOT

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-04-08 18:16:29

    Wszystkie POlszewiki (SWOŁOCZ) do UTYLIZACJI.Bo to kaCAPY.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych