Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Szpital tymczasowy kończy działalność

dm, UM Radom 2022-03-15 13:12:00

1 kwietnia zakończy działalność szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Tak zdecydował wojewoda mazowiecki.

autor: UM Radom

Szpital tymczasowy został utworzony w nowym budynku przeznaczonego pod potrzeby Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. We współpracy z Totalizatorem Sportowym zostało tam zorganizowanych 100 miejsc, w tym 20 tzw. respiratorowych. W ciągu dwóch lat przyjął ponad 1,5 tysiąca pacjentów.

- Z początkiem kwietnia, po zamknięciu szpitala tymczasowego, rozpoczniemy przygotowania do uruchomienia w budynku przy ul. Narutowicza oddziału rehabilitacji, który zostanie przeniesiony z ulicy Giserskiej. Pomieszczenia muszą zostać odświeżone i wyposażone. Zakładamy, że rehabilitacja w nowym miejscu zacznie działać w ciągu kilkunastu najbliższych tygodni - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Od 1 kwietnia pacjenci chorzy na COVIE-19 będą przyjmowani na oddział zakaźny, a osoby, u których występują schorzenia towarzyszące - na wydzielone odcinki na innych oddziałach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych