Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Stypendia Fundacji Polish Orphans Charity po raz szesnasty

dm, UM Radom 2022-02-25 16:07:00

Już szesnasty raz zostaną przyznane stypendia kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity, która od lat wspiera uzdolnioną artystycznie radomską młodzież z rodzin potrzebujących pomocy. Nabór wniosków potrwa do końca marca. Prowadzi go Urząd Miejski.

Foto: UM Radom

- Zachęcam do korzystania z tej formy pomocy. To szansa dla młodych zdolnych radomian na rozwijanie artystycznych pasji. Mamy już wiele przykładów kiedy fundacja pomagała na początku, a potem pięknie rozwinęły się kariery stypendystów, którzy dziś promują nasze miasto w Polsce i za granicą - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W tym na stypendia zostanie przeznaczona kwota ponad 70 tys. złotych. Po około 3 tys. zł otrzymają 23 osoby. - Przypominam, że nie jest to stypendium konsumpcyjne. Pieniądze są przeznaczone na rozwój artystyczny, w tym np. na pierwszą wystawę czy zakup niezbędnego sprzętu - podkreśla pełnomocnik Polish Orphans Charity Krzysztof Gajewski.

Wnioski można składać w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30, pok. 268. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 48 36-20-689. Druki wniosków oraz regulamin są dostępne na stronie: https://bip.radom.pl/ra/zalatw-sprawe/stypendia/13154,Stypendium-Polish-Orphans-Charity.html.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych