Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Stalking w radomskiej szkole. Grupa uczniów miała nękać swoją koleżankę

dm, TVP3 Warszawa 2022-04-20 16:09:00

Upokarzający fotomontaż i wulgarne wpisy na forum internetowym - grupa uczniów jednej z radomskich podstawówek miała w ten sposób nękać swoją koleżankę. Doniesienie w tej sprawie trafiło już do prokuratury. Nastolatka jest pod opiekę psychologa.

autor: TVP3 Warszawa

O bulwersującym zachowaniu rówieśników wobec 15-latki powiadomiła prokuraturę matka dziewczyny. Sprawa będzie sprawdzana w kierunku przestępstwa znęcania się. Ósmoklasiści mieli szykanować koleżankę w szkole i w internecie.

- Te zachowania miały polegać na nieprawidłowym, niekulturalnym odzywaniu się do tej dziewczynki, jak również rozpowszechnianiu zdjęcia z przerobionym wizerunkiem dziecka - zaznaczyła Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Dziewczyna miała być obrażana od początku roku szkolnego, gdy dołączyła do klasy jako nowa uczennica. Z relacji matki wynika, że szkoła nie reagowała na hejt wobec nastolatki. Kobieta zgłosiła się po pomoc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

- Przykre jest to, że wszyscy wiemy, co w takiej sytuacji nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy powinni robić, a jak coś takiego się stanie, nie robimy nic kompletnie. Przede wszystkim, szkoła ma obowiązek zawiadomienia sądu rodzinnego, prokuratury, bo to jest czyn karalny - wyjaśnił Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

 • Maciuś

  2022-04-20 12:34:12

  Czemu nie ma nazwy szkoły? Jakąś wielka tajemnica?  Chciałbym wiedzieć gdzie jest nie odpowiedzialne grono pedagogiczne! 

 • Aaa

  2022-04-20 14:17:01

  Wywieźć te rozwydrzone ścierwa na Sybir razem z rodzinami

 • Rodzic

  2022-04-20 14:17:51

  W większości Radomskich szkół grono pedofizyczne nie widzi nie słyszy i ma głęboko. 

 • lucjan.

  2022-04-23 06:38:16

  Dać ,,nauczycielom,, więcej podwyżek 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych