Środa 29 czerwca
Piotra, Pawła, Benity
RADOM aktualna pogoda

Spektakl ''Kartoteka'' w Resursie

dm 2022-03-10 16:31:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza w najbliższy piątek (11 marca) o godz. 18:00, na spektakl pt. "Kartoteka", na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza.

"Czy "Kartoteka" jest nadal aktualna? Ubiegłoroczny rok poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi zachęcił Roberta Stępniewskiego, reżysera spektaklu, do spojrzenia na nowo na najsłynniejszy utwór dramaturga.

Główny bohater nie przeżył wojny. Ma za sobą doświadczenie PRL-u, stanu wojennego, transformacji i COVID-u. Czy to w roku 1960, czy w 2022, podobnie rozlicza się ze swoją przeszłością. Jest niedziela rano, leży w łóżku i patrzy w sufit, ma mnóstwo wolnego czasu. Odwiedzają go postacie z przeszłości: Matka, Ojciec, Żona, Sekretarka, Kochanki, Wujek. Przez jego pokój maszerują tłumy zadając pytania, na które Bohater próbuje odpowiedzieć. Co doprowadziło go do wypalenia, pustki i bezwładu? Przekonajcie się Państwo sami.

Na scenie zobaczymy cały, 15-osobowy zespół Teatru Resursa, który od 10 lat występuje w Radomiu oraz gościnnie w całej Polsce. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy oraz na biletyna.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych