Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Sonda publiczna w sprawie przebudowy ulicy Warszawskiej

dm, UM Radom 2022-02-28 15:47:00

Jak po przebudowie będzie wyglądała ulica Warszawska na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granicy miasta? Rusza sonda publiczna, której celem jest zebranie uwag i opinii do opracowanej koncepcji.

- Chcemy, by po przebudowie ulica Warszawska, lepiej niż do tej pory, służyła obsłudze ruchu lokalnego. Z jednej strony zależy nam nad tym, by umożliwiała sprawny dojazd do powstającego lotniska, ale jednocześnie naszym celem jest wprowadzenie takich rozwiązań, które będą zapewniały bezpieczny i wygodny dojazd do zlokalizowanych w tej części miasta domów oraz firm. Oczywiście koncepcja uwzględnia także potrzebę zapewnienia odpowiednich warunków dla pieszych i rowerzystów - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z opracowaną koncepcją ulica Warszawska będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Planowana jest też budowa dróg odbarczających zapewniających obsługę przyległych posesji oraz chodników i ścieżek rowerowych. Na wysokości ulicy Aleksandrowicza, powstanie układ trzech rond rozprowadzających ruch we wszystkich kierunkach. Zostanie też wybudowanych sześć przejść dla pieszych, w tym kładka przy rondzie. Pozostałe przejścia będą obsługiwane przez sygnalizację świetlną.

Sonda potrwa do 10 marca. Można w niej wziąć udział poprzez wypełnienie ankiety:

- w formie elektronicznej - poprzez przesłanie jej na adres: konsultacje@umradom.pl. |
- w formie papierowej - w stałych punktach konsultacyjnych:
- Biuro Obsługi Mieszkańca (pok. 19), ul. Kilińskiego 30,
- Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej (pok. 104), ul. Żeromskiego 53,
- Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Rynek 15 (Kamienica Deskurów, parter).

W ramach sondy odbędą się także spotkania, na których od przedstawicieli Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu będzie można uzyskać informacje na temat poszczególnych założeń: 03.03.2022 r. - w godzinach 16.00 – 18.00 - róg ulic Aleksandrowicza i Warszawskiej 162 09.03.2022 r. – godzina 16.00 - spotkanie z prezentacją - Kamienica Deskurów, ul. Rynek 14 i ul. Rynek 15.

Koncepcja i ankieta są dostępne na stronie: https://konsultacje.radom.pl/page/297,sonda-publiczna-w-celu-poznania-opinii-i-uwag-mieszkancow-do-koncepcji-przebudowy-ul-warszawskiej-od-ronda-narodowych-sil-zbrojnych-do-granic-miasta-.html.

Przypomnijmy, że przebudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od ronda do granic miasta to inwestycja, na którą miasto ma przyznane 76 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Będzie ona realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych