Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Siostra Janina jedną z ofiar wypadku w Chorwacji

dm, diecezja.radom.pl 2022-08-09 10:19:00

Siostra Janina Mateusiak ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu jest jedną z dwunastu ofiar wypadku drogowego w Chorwacji. Autokar wiozący pielgrzymów do Medziugorie wpadł do przydrożnego rowu na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia. O śmierci zakonnicy poinformowała Przełożona Sióstr Nazaretanek. Siostra Janina jest jedyną ofiarą z Diecezji Radomskiej.

autor: diecezja.radom.pl

– Nasza s. Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6.08.2022 r. Prosimy o modlitwę za jej duszę, a także o powrót do zdrowia s. Urszuli, s. Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych. – napisały siostry nazaretanki na swojej stronie internetowej.

Siostra Janina Mateusiak pełniła posługę w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kolonii Jedlnia, wraz dwoma siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Nazaretanki przyjechały tu w listopadzie 2019 r. na zaproszenie Fundacji Eucharystyczny Promień, która budowała tu kaplicę Wieczystej Adoracji.

– To jedyna zmarła z osób pielgrzymujących z terenu naszej Diecezji. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… W modlitwę włączają się pielgrzymi Diecezji Radomskiej, którzy wraz z Biskupem Markiem Solarczykiem zmierzają na Jasną Górę. – mówi ks. Damian Fołtyn, rzecznik prasowy Kurii Diecezji Radomskiej.

Komentarze naszych czytelników

 • Wiesz pierwszy Radom to PiS

  2022-08-10 05:00:46

  Śledztwo przejmuje Antoni Macierewicz. Antoni "czarne skrzynki" odczyta i wrak odzyska .  

 • ,,

  2022-08-10 09:49:06

  Mówił ci już ktoś, że głupi jesteś?

 • Debile głuptaki Kaczory

  2022-08-11 22:01:31

  Tym biurem podróży, Tobą i Antonim powinien  " zająć się już dawno niezależny prokurator i sąd. 

 • ''

  2022-08-11 22:04:11

  Tym biurem podróży, Tobą i Antonim powinien  " zająć się już dawno niezależny prokurator i sąd.  Ty sobie mów głupotę można wyleczyć. Bo jest jeszcze mózg. Trudniej u debila bo bezmózgowie 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych