Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Sala koncertowa ROK zostanie przebudowana

dm, UM Radom 2022-02-10 15:23:00

Rozpoczynają się przygotowania do przebudowy sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

- To dla radomskiej kultury niezmiernie ważna inwestycja. Mamy jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce, ale aby mogła ona się dalej rozwijać i zapraszać kolejnych melomanów, musi mieć bardzo dobre warunki. Stąd decyzja o przebudowie sali. Chcemy, by stała się nowoczesnym i w pełni funkcjonalnym obiektem, który będzie dobrze służył zarówno samym artystom, jak i widzom - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Projekt przebudowy sali koncertowej ma być gotowy jeszcze w tym roku. - Chcemy być przygotowani do ubiegania się o zewnętrzne fundusze na tę inwestycję. Kiedy zostaną ogłoszone konkursy będziemy składać wnioski o dofinansowanie. Biorąc pod uwagę stan obiektu, zakres prac będzie bardzo duży. Zamierzamy kompleksowo wyremontować całą salę zachowując obecną liczbę miejsc. Chcemy, by sala była piękna i funkcjonalna. Dlatego m.in. bardzo duży nacisk kładziemy na akustykę. Ważne jest też dostosowanie sali do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w ogłoszeniu przetargowym, zwycięzca przetargu będzie miał zaprojektować przebudowę pomieszczeń sceny i widowni w celu uzyskania odpowiednich walorów funkcjonalnych i akustycznych sali koncertowej dla potrzeb orkiestry, przebudowę pomieszczeń technicznych i pomocniczych dla obsługi sali koncertowej oraz pozostałych pomieszczeń, w tym m.in.: foyer, szatni, administracji czy sanitariatów.

Projekt ma obejmować wymianę istniejących oraz montaż nowych instalacji, w tym m.in. wentylacji i klimatyzacji, wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, przeciwpożarowej i elektrycznej. Plany obejmują też demontaż istniejących i wykonanie nowych okładzin ściennych i sufitów, odnowienie foteli, renowację lub wymianę podłóg i posadzek, wymianę pokrycia dachowego wraz z dociepleniem oraz wykonanie profesjonalnej instalacji oświetlenia scenicznego i nagłośnienia sali koncertowej.

Na oferty Urząd Miejski czeka do 1 marca. Wybrany wykonawca będzie miał na opracowanie dokumentacji 7 miesięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych