Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Rycerze Kolumba na pomoc Ukraińcom

dm, warszawa.tvp.pl 2022-03-02 09:20:00

Rycerze Kolumba z Radomia - członkowie największego świeckiego zakonu na świecie - łączą siły by pomóc Ukraińcom. W odpowiedzi na apel wschodnich braci zebrali kilkadziesiąt paczek z darami, które są już w drodze do Lwowa.

Rycerze Kolumba mają doświadczenie w akcjach charytatywnych, dlatego w krótkim czasie od uruchomienia zbiórki udało im się przygotować paczki z pomocą humanitarną i transport na Ukrainę. Na liście były śpiwory, kołdry, termosy, latarki i leki. - Odpowiedzieliśmy na apel Rycerzy Kolumba z Ukrainy, a konkretnie z Lwowa, dostaliśmy informacje co konkretnie potrzebują - Andrzej Anasiak rycerz Kolumba.

W sortowanie i pakowanie darów angażowali się także mieszkający w Radomiu Ukraińcy. Są wdzięczni za pomoc dla ich rodaków. Uważają to za ważny i symboliczny gest. „Polska jest najlepszy nasz sąsiad. Najbliższy. Bardzo nam pomaga wszystkim czym może - powiedziała jedna z Ukrainek.

Każda z paczek została odpowiednio oznakowana i trafi bezpośrednio do Lwowa, skąd odbiorą je ukraińscy kolumbowie. - Najbardziej nam zależało na tym, żeby ten konwój na pewno dotarł w określone miejsce, bo wiemy o tym, ze tych osób, które jeżdżą z darami na granicę jest bardzo dużo, niestety z tego co słyszymy to nie trafia tam gdzie potrzeba - powiedział Andrzej Anasiak.

Rycerze Kolumba to świecka organizacja o charakterze charytatywnym. Skupia blisko 2 miliony członków na świecie. Naczelne zasady zakonu to miłosierdzie, jedność i braterstwo.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych