Poniedziałek 23 maja
Iwony, Emilii, Dezyderiusza
RADOM aktualna pogoda

Ruszyła mapa zielonych potrzeb Radomia

dm 2022-05-08 09:12:00

Stowarzyszenie Łączy nas Radom uruchomiło mapę zielonych potrzeb Radomia.

„Mapa zielonych potrzeb Radomia to cyfrowe narzędzie, za pomocą którego zwiększymy potencjał obywatelski Radomia. Jej głównym zadaniem będzie pomoc w aktywizowaniu radomian, gromadzenie na jednej platformie ich pomysłów i uwag odnoszących się do kwestii zawiązanych z zielenią i ochroną środowiska, co ma przyczynić się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.” – deklarują członkowie Stowarzyszenia Łączy nas Radom.

Stowarzyszenie w przeszłości wspólnie z partnerami doprowadziło do likwidacji wyspy ciepła przy ul. Kusocińskiego, powstania zielonego skweru edukacyjnego na Ustroniu oraz przeprowadziło szereg debat online – m. in. o potrzebie sadzenia drzew i smogu. Obecnie uruchomiło wirtualną mapę zielonych potrzeb Radomia. Jak w słyszymy w Stowarzyszeniu, już za kilka miesięcy dzięki analizie zebranych potrzeb i powstałym rekomendacjom radomianie i radomianki oraz organizacje pozarządowe będą miały większy wpływ na zieloną politykę miasta.

Od kilku dni każdy może wejść na https://zielonamapa.radom.pl/mapa-zielonych-potrzeb aby zaznaczyć na wirtualnej mapie miasta lokalizację i inicjatywę, którą należałoby w tym miejscu podjąć, w tym przede wszystkim: nowe nasadzenia, mini parki osiedlowe, zielone skwery wypoczynkowe, likwidacja wysp ciepła, zielone przystanki, zagospodarowanie trawników. Jesienią całość zebranego materiału zostanie przekazana w formie broszury Prezydentowi, radnym Rady Miejskiej oraz przedstawicielom Urzędu Miejskiego, by w ten sposób uzupełniać proces konsultacji społecznych w naszym mieście.

Stowarzyszenie na stworzenie opisywanego narzędzia oraz szereg działań dodatkowych (debaty, szkolenia, sympozjum) pozyskało środki z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, którego celem jest wzmacnianie organizacji społecznych w Polsce oraz tych działającym na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Dla Programu szczególną wartość stanowią różnorodność społeczna, równe traktowanie i dialog. Opisany program finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Stowarzyszenie uzyskało grant w wysokości 20 523,82 €.

Dodatkowo, już 19 maja (w czwartek) Stowarzyszenie Łączy nas Radom organizuje sympozjum Zielony Radom, podczas którego odbędzie się dyskusja m. in. o smogu, rzekach, potrzebie tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (w kontekście ochrony środowiska). Adres: Akademia Handlowa Nauk Stosowanych, Traugutta 61 Radom. Godzina: 16:00. Wstęp wolny.

https://www.facebook.com/mapazielonychpotrzebradomia

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Komentarze naszych czytelników

 • H,,,W,,,D

  2022-05-08 16:19:22

  J+++ć ZD-radzieckie PrOstytutki z Brukseli.

 • lucjan.

  2022-05-08 17:09:36

  Nie oglądam TVNic i PO-UBeckiego KOnfidenckiego POlsatu.

 • RADOM to PIS.

  2022-05-08 21:46:15

  fRYSZTAK (INTERPELATOR) jest z METRA CIĘTY.

 • lucjan

  2022-05-09 11:11:56

  do RADOM to PIS.                                               co byś nie napisał  kuuurrrrrwwwwwąąą się urodziłeś kuuurrrrrwwwwwąąą   jesteś i kuuurrrrrwwwwwąąąą  zde chniesz

 • mariusz

  2022-05-09 11:13:57

  Powinna zostać zrobiona mapa hałasu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych