Środa 30 listopada
Andrzeja, Justyny, Konstantego
RADOM aktualna pogoda

Remont ul. Okulickiego. Będą utrudnienia [MAPKA]

dm, MZDiK 2022-06-03 15:00:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami wodociągowymi (zadanie Wodociągów Miejskich), od dnia 7 czerwca 2022 roku (wtorek) od około godziny 8:00 wprowadzone zostaną zmiany w ruchu oraz objazdy odcinka ulicy Okulickiego między Chłodną a Polną.

Z powodu robót ziemnych będzie zamknięta dla ruchu północna połowa jezdni ulicy Okulickiego, na odcinku między ulicami Chłodną i Polną (tylko w stronę ulicy Kieleckiej). Zostanie wyznaczony oznakowany objazd ulicami Chłodną, Wspólną oraz Polną. Ruch po południowej połowie jezdni będzie odbywał się bez zmian.

Autobusy miejskie będą kursowały objazdami (tylko w kierunku Zamłynia):
- linie 2, 5, 8, 10, 25, N3: Okulickiego, Chłodna, Wspólna, Polna, Okulickiego;
- linia 6: Chrobrego, Struga, Kelles-Krauza, Wernera, Polna, Okulickiego.

Przystanki Mireckiego / Wernera 01 (w stronę ulicy Okulickiego) i Okulickiego / Rondo 02 (w stronę ulicy Kieleckiej) podczas trwania objazdu nie będą obowiązywać dla autobusów linii 6. W zamian będą one stawać na przystankach Wernera / Mireckiego 04 (w stronę ulicy Czarnieckiego), Wernera / Chłodna 06 (w stronę ulicy Czarnieckiego) i Polna / Równa 01 (w stronę ulicy Okulickiego). Dla innych linii nie będzie żadnych dodatkowych przystanków. Trasy i przystanki powyższych linii w przeciwnym kierunku, czyli w stronę centrum miasta, pozostaną bez zmian.

Autobusy linii 6 będą kursowały objazdem od początku kursowania w dniu 7 czerwca, czyli od około godziny 4:30 (z powodu wprowadzenia zmian przystankowych). Dla pozostałych linii objazd będzie obowiązywał od chwili fizycznego wygrodzenia fragmentu ulicy Okulickiego przez wykonawcę robót, czyli od około 8:00. Godziny odjazdów autobusów miejskich z poszczególnych pętli pozostaną bez zmian (jednak z powodu wydłużenia trasy przejazdu mogą wystąpić niewielkie opóźnienia od przystanku Okulickiego / Polna). Wyjątkiem jest tylko linia 2, na której nastąpi przesunięcie kursów z pętli Idalin w dni powszednie z 4:57 na 4:55 oraz z 7:34 na 7:33 (od momentu rzeczywistego wprowadzenia objazdu, czyli w praktyce dopiero od 8 czerwca, bo 7 czerwca te kursy będą jeszcze wykonane stałą trasą).

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulicy lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Inwestorem zadania na ulicy Okulickiego są Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

  • rower

    2022-06-02 10:15:08

    teraz to się powinno ścieżki  rowerowe robić przy tych cenach  benzyny. benzyna droga oczywiście w niemczech droższa ale ile oni zarabiają a ile my. o tym się nie mówi

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych