Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Radomska oświata zagrała na rzecz Ukrainy

dm, UM Radom 2022-03-06 13:20:00

Uczniowie radomskich szkół oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury wystąpili podczas koncertu charytatywnego "Mosty", który odbył sie w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych.

- To wyraz otwartego serca ze strony całej radomskiej oświaty. Ten koncert jest symbolemem wsparcia dla całego narodu ukraińskiego, ale przede wszystkim chcieliśmy zapewnić o naszej gościnności wszystkich tych, którzy przybyli do naszego miasta, po tym jak na Ukrainie wybuchła wojna - mówiła wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Na scenie zaprezentowali się także uczniowie ukraińskiego pochodzenia, którzy uczą się w radomskich szkołach, a na widowni zasiadły m.in. rodziny, które znalazły schronienie w Radomiu.

Podczas koncertu zbierane były pieniądze, które trafią na specjalne konto utworzone z myślą o pomocy ukraińskim uchodźcom.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych