Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Radomska Karta Kulturalna. Wiele korzyści na kawałku plastiku

dm, warszawa.tvp.pl 2022-02-13 16:11:00

Szerszy dostęp do kultury, nauki i rozrywki na kawałku plastiku. Radom ma Radomską Kartę Kulturalną. To nowa karta biblioteczna, ale nie służy wyłącznie do wypożyczania książek. Teraz zakodowane są na niej zniżki do instytucji kulturalnych i lokali.

Taniej można kupić już kawę, książki czy bilet do teatru. Do projektu przyłączyło się do tej pory 10-ciu partnerów. Karta będzie służyć przede wszystkim jako karta biblioteczna, ale umożliwi także skorzystanie ze zniżek w placówkach związanych z kulturą. - Karta to zachęta do tego, aby zapisywać się do biblioteki i też nieco szerzej myśleć o kulturze, o edukacji Dziś to nie tylko wypożyczenie książek, ale również forma spędzania wolnego czasu i tym akcentem chcemy zwrócić na to uwagę - powiedział Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Lista partnerów Radomskiej Karty Kulturalnej ma się powiększać. Miejsca, w których będzie honorowana, będą oznaczone specjalną naklejką. - Resursa zaoferowała zniżki na publikacje. My faktycznie jesteśmy instytucją, która wydaje bardzo niszowe publikacje. Takie, które są adresowane do specyficznej grupy odbiorców, głównie miłośników Radomia - dodała Justyna Górska-Streicher, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska".

Nazwę i wzór karty wybrali radomianie

Pretekstem do wprowadzenia nowej karty jest jubileusz stulecia radomskiej biblioteki obchodzony właśnie w tym roku. Nową nazwę i wzór wybrali czytelnicy. - W plebiscycie wzięło udział około 700 osób i to właśnie radomianie wybrali nowy wzór bibliotecznej karty, który jest inspirowany radomskimi mozaikami - poinformował Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Wymiana dotychczasowych kart bibliotecznych na Kartę Kulturalną jest dobrowolna i bezpłatna.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych