Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Radomscy terytorialsi dzieciom

dm, WOT 2022-06-13 08:08:00

Jak wygląda służba wojskowa, jak udzielać pierwszej pomocy, czy kamizelka kuloodporna jest ciężka? Między innymi tego mogli dowiedzieć się najmłodsi uczestnicy spotkań z udziałem żołnierzy z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. Radomscy terytorialsi mimo zaangażowania na wielu odcinkach i intensywnego szkolenia znaleźli czas, by w okolicach Dnia Dziecka spotkać się z dziećmi.

W ramach współpracy cywilno-wojskowej żołnierze 62 batalionu lekkiej piechoty odwiedzili m.in Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 im. Marii Dąbrowskiej w Radomiu, gdzie na kilku podpunktach nauczania przedstawili dzieciom podstawy samoobrony prezentowane przez wykwalifikowanego instruktora oraz sposób udzielania pierwszej pomocy. Dalej uczniowie mogli zobaczyć sprzęt jakim dysponują Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze odwiedzili również Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu, gdzie wystawili stoisko promocyjne, na którym przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Maluchy miały okazję przymierzyć hełm, kamizelkę kuloodporną oraz kolorowali obrazki z żołnierzami.

Żołnierzy 62 blp w Radomiu nie zabrakło również podczas pikniku w Pałacu Prezydenckim "Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką". Podczas spotkania tłumaczyli dzieciom, jak wygląda i na czym polega służba oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych, takie jak malowanie twarzy czy nauka zumby.

Radomskich terytorialsów w najbliższym czasie będzie można spotkać już w niedzielę, 12 czerwca podczas festynów z okazji Dnia Dziecka w parafii św. Brata Alberta na radomskim Prędocinku oraz w parafii Chrystusa Króla na Gołębiowie. Jednocześnie żołnierze biorą udział w kwalifikacjach wojskowych, podczas których zachęcają do wstąpienia w szeregi 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz promują Wojska Obrony Terytorialnej.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS+

    2022-06-13 08:25:39

    SZACUNEK.

  • lucjan

    2022-06-14 21:20:12

    do  RADOM to PIS.     de bilu  zdechnij wreszcie kon donie 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych