Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Radom zrywa porozumienia o współpracy z rosyjskim i białoruskim miastem

dm, portalsamorzadowy.pl 2022-03-01 09:20:00

Na sesji Rady Miejskiej w Radomiu radni podjęli uchwały w sprawie zerwania porozumienia o przyjaźni i współpracy z rosyjskim miastem Oziory i białoruskim Homlem.

Porozumienie z miastem Oziory znajdującym się w obwodzie moskiewskim Radom podpisał w 2003 r., a z Homlem, położonym w południowo-wschodniej Białorusi, w 1992 r.

- W obecnych okolicznościach współpraca z samorządami, które funkcjonują w ramach takich krajów jak Federacja Rosyjska czy Białoruś wydaje się dalece niewłaściwa - uzasadniał wniosek o zerwanie umów radny PiS Mateusz Kuźmiuk.

Jak mówiła wcześniej PAP rzeczniczka prezydenta Radomia Katarzyna Piechota-Kaim, Radom nie utrzymywał bliższych kontaktów o obydwoma miastami. - Przedstawiciele tych miast nie bywali w Radomiu, nie było też delegacji z Radomia do miast w Rosji i na Białorusi; nie prowadziliśmy z nimi żadnych wspólnych projektów - zaznaczyła rzeczniczka.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych