Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Radom przyjmie stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

dm, onet.pl, KAI 2022-07-30 11:11:00

Przyszłoroczny obóz wypoczynkowy dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia odbędzie się w Radomiu. Poinformował o tym ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący Zarządu Fundacji. Dwutygodniowy obóz zgromadzi prawie tysiąc stypendystów.

Ks. Kowalczyk wyjaśnił, że będzie to już trzecie podejście do organizacji obozu w Radomiu. — Planowaliśmy organizację wakacji w ubiegłym roku z okazji 30. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II, ale z powodu pandemii musieliśmy zrezygnować z tego pomysłu. Drugi raz do organizacji podeszliśmy w tym roku, ale z powodu wybuchu wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy, że przyjmiemy uchodźców. Nasi stypendyści obecnie wypoczywają w małych grupach w wielu ośrodkach w kraju – powiedział Radiu Plus Radom ks. Dariusz Kowalczyk.

Przewodniczący Zarządu Fundacji przypomniał, że w 2021 r. Radom obchodził 30. rocznicę papieskiej wizyty w mieście. Przypomniał, że był to czas wysokiego bezrobocia, które w okolicach Radomia wynosiło nawet ok. 40 proc. Jan Paweł II mówił o występujących wówczas różnicach ekonomicznych.

- Papież sugerował, że likwidacja tego zjawiska nie należy wyłącznie od państwa i samorządu, ale również od postawy synów i córek Kościoła, którzy powinni być wrażliwi na potrzeby bliźnich. I z tych słów wyłoniła się nasza Fundacja — podkreślił ks. Kowalczyk. Dodał, że diecezja radomska, dzięki bp. Janowi Chrapkowi, uczestniczyła w pilotażowym programie stypendialnym, który następnie objął cały kraj. - W czasie obozu w Radomiu będziemy chcieli pokazać całe bogactwo duchowe i kulturowe tej ziemi - powiedział ks. Dariusz Kowalczyk.

Obozy wakacyjne dla stypendystów to nieodłączny element działalności Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". W centrum wydarzenia jest zawsze osoba św. Jana Pawła II.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" od ponad dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem.

Komentarze naszych czytelników

 • Prawda jest inna od tych dla dzieci "ofert"

  2022-07-29 20:52:02

  Jakie tysiąclecie taka i fundacja. Nie z dotacji z podatków wszystkich obywateli a z własnej kasy. Przez tysiąc lat powinni być bardzo bogaci. Niech dalej po Oazach się modlą i młodzież do brudnej pracy za darmochę po plebaniach wykorzystują. rodzice już takich imprez nie finansują. 

 • RADOM to PiS

  2022-07-30 18:57:37

  RADOM to kościółkowa zaściankowa wiocha. 

 • wiesz pierwszy.

  2022-08-02 06:59:41

  Biskup w muszli nawywijał disco polo. Było w dechę bo co za dzień nie zaproszono.  Bez biskupa Qutasika  i bez Qurwi pedo- Filii. RGM nadal ze starym dziadem sztamę trzyma i ukrywa

 • wiesz pierwszy red Kościelny

  2022-08-02 07:00:13

  Biskup w muszli nawywijał disco polo. Było w dechę bo co za dzień nie zaproszono.  Bez biskupa Qutasika  i bez Qurwi pedo- Filii. RGM nadal ze starym dziadem sztamę trzyma i ukrywa

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych