Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zawalenia się kamienicy

dm, warszawa.tvp.pl 2022-02-21 15:21:00

Prokuratura Rejonowa Radom Wschód wszczęła śledztwo w sprawie zawalenia się części kamienicy w Radomiu - poinformowała szefowa prokuratury Małgorzata Witkowska.

Foto: UM Radom

Prokurator powiedziała, że do Prokuratury Rejonowej Radom Wschód wpłynęły materiały z policji dotyczące zawalenia się kamienicy przy ul. 25 Czerwca. Niezwłocznie też zostało wszczęte postępowanie w sprawie sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać zawalania się budowli. Grozi za to od roku do 10 lat więzienia.

Śledczy będą ustalać przyczynę katastrofy. Sprawdzą też co lub kto przyczynił się do zawalenia części kamienicy. Prokuratura będzie analizowała również m.in. materiały dotyczące stanu technicznego budynku.

- Mieszkańcy zawalonej kamienicy przy ul. 25 Czerwca otrzymali dach nad głową i opiekę. Przedstawiłem im również możliwości pomocy ze strony miasta. W poniedziałek otrzymają propozycje mieszkań, do których będą mogli się przeprowadzić. Teren jest zabezpieczony, na miejscu pracuje rzeczoznawca, który oceni przydatność budynku do ewentualnego dalszego użytkowania. Dziękuję wszystkim miejskim służbom, które zareagowały sprawnie i profesjonalnie - poinformował wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych