Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe

dm 2022-03-13 21:10:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetargi na budowę kolejnych dwóch ścieżek rowerowych. Powstaną one wzdłuż ulicy 11 Listopada i Beliny-Prażmowskiego.

- Obie inwestycje to kontynuacja realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców powstaną kolejne dwa odcinki, które ułatwią rowerzystom jazdę po Radomiu. Będą elementem spójnej sieci, którą tworzymy łącząc już istniejące odcinki. Docelowo chcemy umożliwić sprawny i bezpieczny dojazd do centrum praktycznie z każdej części miasta – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Ścieżka na ul. 11 Listopada zostanie wykonana przez firmę Stagmar z Radomia. Kwota jaką otrzyma wykonawca to niewiele ponad milion złotych. W ramach zadania na odcinku o długości prawie kilometra, od Zbrowskiego do Chrobrego powstanie nowy chodnik z kostki i asfaltowa ścieżka rowerowa. Inwestycja ma się zakończyć za około pół roku.

Z kolei drogę dla rowerów wzdłuż ulicy Prażmowskiego, wykona firma Perfekt, której oferta opiewała na 587 tys. zł. Tu chodnik i ścieżka powstaną na odcinku o długości 420 metrów od ulicy 25 Czerwca do Traugutta. Wykonawca ma na wykonanie robót 5 miesięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych