Wtorek 9 sierpnia
Romualda, Romana, Ireny
RADOM aktualna pogoda

Powstaje Gminny Program Rewitalizacji. Termin zgłaszania propozycji wydłużony

dm, UM Radom 2022-07-04 19:40:00

Do końca lipca można składać propozycje projektów do „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Radomia na lata 2022-2032”.

Zasady naboru pozostają takie same. Propozycje zgłaszane do GPR mogą zgłaszać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i mieszkańcy miasta. Mogą one dotyczyć m.in. poprawy warunków zamieszkania, w tym stanu technicznego i termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych. W programie mają szansę znaleźć się przedsięwzięcia poprawiające jakość przestrzeni publicznej poprzez np. prace modernizacyjne, restauratorskie i konserwatorskie w obiektach zabytkowych, porządkowanie przestrzeni publicznych oraz adaptacje istniejącej zabudowy na nowe funkcje.

Można zgłaszać również propozycje z zakresu aktywizacji osób pozostających bez pracy, umożliwiające podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wspierające rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym, sprzyjające rozwojowi oferty edukacyjnej oraz działalności gospodarczych, w tym sektora ekonomii społecznej i wolontariatu. W programie jest też miejsce dla propozycji dotyczących poprawy jakości środowiska naturalnego, w tym m.in. ograniczenia niskiej emisji, rozwoju niskoemisyjnego transportu miejskiego, zwiększania powierzchni biologicznie czynnych i poprawy odporności miasta na zmiany klimatu. Szczegóły na stronie: http://www.radom.pl/page/5181,rewitalizacja---ozywiamy-srodmiescie.html).

Projekty muszą być zlokalizowane na obszarze rewitalizacji (link do mapy: http://mapy.gis.umradom.pl/lm/index.php/view/map/?repository=spoledu&project=REWITALIZACJA).

Uzupełniony formularz należy podpisać, zeskanować i wysłać wraz z formularzem w wersji edytowalnej na adres rewitalizacja@umradom.pl.

Aby pomóc zainteresowanym wypełnić formularz zgłoszeniowy czy skonsultować pomysł na projekt, Biuro Rewitalizacji zaprasza na dyżur w Kamienicy Deskurów 6 lipca w godz. 16.30-18.00 (recepcja).

Komentarze naszych czytelników

 • kustosz

  2022-07-03 12:17:13

  budynek chcieli budować w Starym Ogrodzie. stadion budują i końca nie widać. strach pomyśleć jak będzie wygladała ta rewitalizacja żeby nie wyszła kompromitacja

 • RADOM to PIS +++++

  2022-07-04 15:19:58

  Od rewitalizacji jest specjalistka od fitness z PełOoo,co lotniskiem ,,kierowała,, żonka rajKOwskiego.wicio stworzył POwiatową POtologię w całym mieście.DOJĄ RADOMIAN 24/h.

 • Anka

  2022-07-05 10:26:12

  I tym programem będzie  kierowała pani, która rozłożyła lotnisko, w radpecu nie  sprawdziła się jako pozyskiwaczka kasy na inwestycje, a teraz będzie rewitalizowacć miasto. Brawo panie prezydencie, takie kadry to skarby.

 • rusKO-niemieckie POdpaski.

  2022-07-06 23:29:55

  Cieszę się że w Radomiu ,,rządzi,, PO.Buuuuuuha,ha,ha.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych