Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Pierwszy w Radomiu ogród sensoryczny oddany do użytku

dm, UM Radom 2022-09-08 16:09:00

Pierwszy w Radomiu ogród sensoryczny otwarto w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka przy ul. Grzecznarowskiego. Powstał on ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

- To radosny dzień dla całej szkolnej społeczności i okazja, by pogratulować wygranej w Budżecie Obywatelskim. Jestem przekonana, że ten ogród sensoryczny będzie ważnym elementem w procesie dydaktycznym i terapeutycznym - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Ogród sensoryczny jest ogólnodostępnym miejscem relaksu, ale przede wszystkim ma służyć szeroko pojętej terapii dzieci z zaburzeniami przetwarzania polisensorycznego, wspieraniu edukacji ekologicznej oraz uzupełnianiu tradycyjnych form rehabilitacji i profilaktyki zdrowia osób dorosłych. Powstały strefy zapachu, dźwięku, dotyku, barw oraz ścieżki sensoryczne o różnych fakturach. – Zalety ogrodnictwa są potwierdzone wieloma badaniami naukowymi i stały się podstawą do prowadzenia terapii zajęciowej opartej o naturę. Ogrody sensoryczne mają wiele zalet. Poprawiają sprawność fizyczną i zdrowie psychiczne. Mają też wpływ na umiejętności komunikacyjne i pobudzanie wszystkich zmysłów. Dlatego zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach ogrodniczych organizowanych w ramach projektu edukacyjnego - mówi dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Renata Żabicka.  

Organizowane przez Ośrodek warsztaty obejmują m.in. edukację dzieci w zakresie działań ogrodniczych i plastycznych, poprzez praktyczną pracę w ogrodzie, poznawanie zasad uprawy ekologicznej, naukę wykorzystania warzyw i ziół ogrodowych do przygotowania posiłków. Będzie też można poznać zasady projektowania ogrodu w tym tworzenia własnych rabat i kompozycji florystycznych.

Komentarze naszych czytelników

  • ogrodnik

    2022-09-09 08:12:29

    ogródek przy szkole i wielkie wow. wielki powód do dumy. od razu radomianom żyje się lepiej. a stadion leży 

  • mieszkaniec

    2022-09-12 15:57:11

    Gazeta Wyborcza michnika PŁACZE: "Ławka z polską flagą. Nowa Lewica: "To marnowanie pieniędzy w mieście, które potrzebuje ogromnego wsparcia"".                                                        .Największe zmarnowana inwestycja to wybór Witkowskiego z PO na prezydenta tego miasta. Policzcie tam w wyborczej ile Radomianie stracili przez złe zarządzanie miastem oraz nienależyty nadzór na inwestycjami.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych