Niedziela 26 czerwca
Jana, Pawła, Miromira
RADOM aktualna pogoda

Osoby przyjmujące uchodźców mogą korzystać ze zwolnienia z podatku

dm, UM Radom 2022-03-14 12:27:00

Osoby, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy i chcą zostać zwolnione z podatku od nieruchomości, mogą od dziś składać w Urzędzie Miejskim informację o nieruchomościach i obiektach budowlanych IN-1 (osoby fizyczne) lub deklarację na podatek od nieruchomości DN-1 (osoby prawne) wraz z załącznikami.

Urząd Miejski w Radomiu

autor: UM Radom

Możliwość zwolnienia z podatku daje przyjęta w piątek uchwała Rady Miejskiej. Radni jednomyślnie zaakceptowali propozycję prezydenta, by zwolnić z podatku od nieruchomości budynki mieszkalne lub ich części, w których nieodpłatnie zostali zakwaterowani uchodźcy z Ukrainy.

- Z jednej strony doceniamy i honorujemy w ten sposób tych radomian, którzy mocno i efektywnie pomagają uchodźcom, a z drugiej strony pokazujemy solidarność, pokazujemy, że Radom jest miastem otwartym na pomoc i działanie - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości będzie przysługiwało począwszy od tego miesiąca do końca roku.

Wzory formularzy podatkowych oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://bip.radom.pl/ra/finanse-podatki-lokalne/podatki-lokalne/13124,Podatek-od-nieruchomosci-mozliwosc-ONLINE.html.

Komentarze naszych czytelników

  • PO to dno

    2022-03-22 15:21:49

    DLACZEGO TUSK SKŁÓCA POLAKÓW W DOBIE WOJNY?

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych