Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Nowy kierunek na UTH. Na rekrutację zostało pół miesiąca

dm, warszawa.tvp.pl 2022-09-15 17:31:00

Ministerstwo Edukacji i Nauki dało zielone światło na utworzenie studiów dziennych z psychologii na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Na rekrutację zostało pół miesiąca.

Pozwolenie na utworzenie nowego kierunku to zwieńczenie wielomiesięcznych starań uniwersytetu, który dołączył tym samym do grona elitarnych uczelni w kraju, na których można studiować psychologię. Spełniono wszystkie ministerialne wymogi, w tym kadrę naukową i bazę dydaktyczną.

- Podpisaliśmy, co także było oczekiwane przez komisję, cały szereg umów z podmiotami zewnętrznymi. Nasi studenci będą mogli w trakcie studiów odbywać praktyki, także te płatne - zaznaczył prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.

To między innymi zajęcia w placówkach medycznych i oświatowych. Kierunek ruszy od października, dlatego kandydaci nie mają dużo czasu na rekrutację. - Odzew jest bardzo dobry i już zapełniliśmy połowę miejsc - dodał prof. Dariusz Trześniowski. 

Psychologia to dziesiąty nowy kierunek w tegorocznej ofercie Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Studia będą odbywać się w systemie pięcioletnim i kończyć tytułem magistra.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS +++++

    2022-09-16 04:11:33

    Tylko PIS.Bo ta POlszewska hołota by nas zagłodziła.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych