Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Nowe pomieszczenia dla osób zatrzymanych

dm, KWP 2022-03-04 08:37:00

W najbliższy poniedziałek zostaną oddane do użytku wyremontowane Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, które znajdują się przy Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu. Jednocześnie obiekt został rozbudowany, w ten sposób powstały pomieszczenia dla sektorowego punktu wymiany osób konwojowanych etapowo.

Ważna inwestycja dobiegła końca. Wyremontowane i powiększone PdOZ dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia aktualnie posiada 13 pokoi, w tym jeden z nich przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Łącznie może w nich być 36 osób. Wszystkie spełniają najwyższe standardy. Przebywać w nich będą osoby doprowadzane przez policjantów z KWP zs. w Radomiu, a także komend w Radomiu, Białobrzegach, Szydłowcu i Zwoleniu. Pomieszczenia te znajdują się w strukturach Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.

W ramach inwestycji, zaadaptowano pomieszczenia po Policyjnej Izbie Dziecka na potrzebę Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, dzięki czemu poprawione zostaną warunki pracy funkcjonariuszy.

Do użytku oddany zostanie również sektorowy punkt wymiany osób konwojowanych etapowo – tzw. sektor ósmy, obejmujący terytorium województwa lubelskiego oraz obszar działania KWP zs. w Radomiu. Funkcjonowanie sektora polega na wymianie na jego terenie osób pozbawionych wolności konwojowanych do jednostek penitencjarnych usytuowanych poza garnizonem mazowieckim.

Uruchomiony obiekt spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Łączny koszt całej inwestycji wyniósł 5,75 mln zł i sfinansowany został w całości z środków budżetu Policji, w tym również w ramach środków Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. W ramach inwestycji wybudowano też m.in. budynek socjalny oraz budynek garażowy wraz z pomieszczeniem na agregat prądotwórczy i pomieszczeniem do przeszukiwania samochodów.

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu/Zespół Prasowy

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych