Wtorek 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Nowa wystawa w fotoplastykonie

dm, UM Radom 2022-09-07 17:10:00

„Oblężenie Warszawy 1939” - to tytuł kolejnej wystawy, którą można oglądać w fotoplastykonie, w parku im. T. Kościuszki. Została ona przygotowana przez Resursę Obywatelską we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. W formacie 3D prezentowane są przejmujące wojenne fotografie Juliena Bryana.

Julien Bryan przyjechał do Warszawy 7 września 1939 roku. Chciał zrobić kilka zdjęć zza linii frontu i bezpiecznie wrócić, nim wojska niemieckie dotrą w głąb kraju. Pozostał jednak w oblężonym mieście przez dwa tygodnie. Warszawę opuścił 21 września wraz z grupą obcokrajowców. Udało mu się wywieźć zdjęcia. Jeszcze w 1939 r. pojawiły się one na łamach najważniejszych zachodnioeuropejskich i amerykańskich gazet, w tym w „Time”, „Life”, „L’Illustration”, „The War Illustrated”, „Look”. Reprodukcje tych fotografii można już oglądać w fotoplastykonie.

Komentarze naszych czytelników

  • lucjan.

    2022-09-08 07:19:55

    To TOI TOI z Inowrocławia?

  • stajenny

    2022-09-09 08:16:57

    qnia można tam zobaczyć

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych