Sobota 26 listopada
Delfiny, Lechosława, Konrada
RADOM aktualna pogoda

Niczyje tory są prawdziwą przeszkodą dla rowerzystów

dm, warszawa.tvp.pl 2022-06-03 15:17:00

Nieczynne od lat torowisko, przez które wywracają się rowerzyści, znajduje się w Radomiu. Mowa o bocznicy przechodzącej przez ulicę Mazowieckiego. Likwidacją przeszkody obiecali zając się miejscy drogowcy, ale sprawa od miesięcy stoi w martwym punkcie.

Tor istnieje tylko w pasie drogowym. Jest odłączony zarówno od stacji Radom, jak i od dawnych zakładów drzewnych. O demontaż bocznicy zabiegają sami rowerzyści, bo wystające szyny są dla nich poważnym zagrożeniem. - Kąt najazdu rowerem powoduje po prostu wywrotki. Tam było kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt wywrotek rowerzystów. One się często ciężko kończą, ponieważ to jest starcie tak naprawdę ze stalą i asfaltem - powiedział Sebastian Pawłowski z Bractwa Rowerowego.

Sprawa trafiła do Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji trzy lata temu. Początkowo drogowcy deklarowali, że problem rozwiążą. Dziś rozkładają ręce. - Do tej pory nie udało nam się ustalić właściciela i działki. Wiadomo, że prowadzi to do dawnych zakładów drzewnych. Natomiast nie znamy właściciela. Nie znamy spadkobierców - poinformował Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Stowarzyszenie rowerzystów wystąpiło o te informacje do Transportu Kolejowego. Okazało się, że bocznicy nie ma w rejestrze czynnych bocznic kolejowych. - Tak naprawdę ta bocznica nie istnieje fizycznie. Jest tylko w pasie drogowym, więc trudno mówić o odłączaniu jej od czegokolwiek, bo ona została odłączona kilkanaście lat temu. Nie funkcjonuje. Jest tylko kilkanaście metrów torów na chodniku, jezdni i drugim chodniku - dodał Sebastian Pawłowski. Rowerzyści liczą, że przeszkoda zostanie zlikwidowana. Wspólnie z radnymi napisali w tej sprawie 2 pisma i 4 interpelacje.

Komentarze naszych czytelników

  • v

    2022-06-03 23:54:20

    Ja bym wyciął te tory  właściciel się znajdzie.  

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych