Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Na Borkach powstanie pumptrack

dm, MOSiR, UM Radom 2022-03-08 15:31:00

Nad zalewem na radomskich Borkach powstanie pumptrack, czyli rowerowy plac zabaw. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na zaprojektowanie i budowę toru, który będzie zlokalizowany od strony ulicy Bulwarowej, w pobliżu kortów tenisowych. Pumtrack powstanie z inicjatywy środowiska rowerowego skupionego wokół salonu SkyBike.

W Radomiu wciąż nie ma kilku wielkomiejskich atrakcji jak filharmonia, operetka, czy kasyna (np. National Poland Casino), ale już niedługo nie będzie brakować pumtracka. Powstanie na Borkach niedaleko zalewu. Jedyną ofertę w przetargu złożyła poznańska firma BT Projekt Sp. z o.o., której oferta opiewała na ponad 998 tys. zł.

Zadaniem wykonawcy będzie wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz budowa rowerowego placu zabaw. Będzie się on składał z dwóch torów: flow track dla zaawansowanych oraz easy pump dla dzieci i młodzieży. Całość będzie połączona ciągami komunikacyjnymi oraz placami stanowiącymi miejsce wypoczynku i przygotowania do jazdy. Przy placach zlokalizowane będą również elementy małej architektury.

Prace budowlane powinny się zakończyć w ciągu pięciu miesięcy. Radomski pumptrack powstanie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Pumtrack powstanie z inicjatywy środowiska rowerowego skupionego wokół salonu SkyBike.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych