Wtorek 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Zmiany w kursowaniu kilku linii miejskich

dm, MZDiK 2022-09-10 11:16:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że od dnia 10 września 2022 roku (sobota) będą wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów miejskich linii 1 i N2 (przywrócenie stałych tras), 21 (trasa kursów zjazdowych) oraz N1, N2 i N3 (korekty rozkładów jazdy).

Ze względu na otwarcie odcinka ulicy Zbrowskiego od Struga do Katowickiej po zakończeniu robót prowadzonych tam dotychczas przez spółkę Wodociągi Miejskie, będą przywrócone poniższe stałe trasy linii 1 i N2. Linia 1: w obu kierunkach ulicami Żeromskiego, Zbrowskiego, Struga i Andersa. Linia N2: w obu kierunkach ulicami Żeromskiego, Zbrowskiego, Katowicką i Szklaną. Przestaną dla nich obowiązywać objazdy przez boczną jezdnię ulicy Żeromskiego (wzdłuż wiaduktu) oraz ulicę Szklaną. Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków Zbrowskiego / Leśniczówka 01 i 02 (w obu kierunkach, dla linii 1 i N2) oraz Zbrowskiego / Olsztyńska 03 i 04 (w obu kierunkach, tylko dla linii 1). Autobusy linii 1 znowu będą ponadto obsługiwały przystanek Struga / Szklana 09 (w kierunku Zbrowskiego).

Uwaga! Powyższe zmiany na linii 1 będą obowiązywały od godzin porannych w dniu 10 września 2022 roku (sobota), natomiast na linii nocnej N2 - już od około godziny 23:00 w nocy z 9 na 10 września 2022 roku (z piątku na sobotę).

Na linii 21 zmieni się jedynie trasa kursów zjazdowych z pętli Os. Prędocinek do zajezdni Żakowice. Podobnie jak na liniach 4 i 9 od dnia 3 września, będą one wykonywane stałą trasą do przystanku Michalczewskiego / Brata Alberta 01.

Skorygowane zostaną również rozkłady jazdy linii nocnych N1, N2 i N3. Ze względu na obserwowaną dotychczas bardzo małą frekwencję pasażerów o tej porze doby, autobusy będą jeździły z łatwą do zapamiętania częstotliwością: co 60 minut. Nadal będą miały kilkuminutowe postoje na placu Dworcowym (przystanki Dw. Główny PKP / pl. Dworcowy) - w celu umożliwienia tam przesiadek pasażerom.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych