Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Objazdy ulicy Słowackiego

dm, MZDiK 2022-07-28 16:26:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z awaryjnym zamknięciem przez Wodociągi Miejskie odcinka ulicy Słowackiego w rejonie ulicy Górnej, od dnia 27 lipca 2022 roku (środa) od około godziny 14:30 do odwołania zostały wprowadzone objazdy dla linii 2, 14, 15 i 24.

Odcinek ulicy Słowackiego został zamknięty z powodu awarii instalacji podziemnej. W dniu 27 lipca objazdy były tam wprowadzone w trybie awaryjnym, natomiast od 28 lipca przechodzą w tryb planowy (obowiązujący aż do odwołania).

Autobusy komunikacji miejskiej kursują w tym rejonie miasta niżej wymienionymi objazdami. Linie 2, 14 i 15: w kierunku wiaduktu nad torami kolejowymi - Słowackiego, Kalińska, Odrodzenia, Średnia, Słowackiego; w kierunku kościoła na Glinicach: Słowackiego, Zagłoby, Cymerysa-Kwiatkowskiego, Biała, Złota, Słowackiego. Linia 24: w kierunku centrum miasta - Słowackiego, Kalińska, Odrodzenia, Kaszubska (dotychczasowa trasa objazdowa bez zmian); w kierunku kościoła na Glinicach: Średnia, Zagłoby, Cymerysa-Kwiatkowskiego, Biała, Złota, Słowackiego.

Do odwołania jest zawieszone funkcjonowanie przystanku Słowackiego / Kalińska 07 (w stronę centrum miasta). Na trasach objazdowych obowiązują przystanki Cymerysa-Kwiatkowskiego / Błotnia 02 i Kalińska / Słowackiego (NŻ) 02.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych. Możliwe są kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu linii, spowodowane wydłużeniem ich tras.

Odcinek ulicy Słowackiego, na którym doszło do wspomnianej awarii, jest dostępny wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów budowy, a warunkowo również jako dojazd do okolicznych posesji. Dla pozostałych pojazdów od dnia 20 czerwca 2022 roku obowiązują w tym rejonie miasta oznakowane objazdy. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionego oznakowania.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych