Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Mniej interwencji niż rok temu. Jak działał monitoring w pierwszym półroczu?

dm, UM Radom 2022-08-06 15:00:00

W pierwszym półroczu 2022 roku pracownicy miejskiego monitoringu przekazali do Policji i Straży Miejskiej 1525 interwencji. To o 558 mniej niż w pierwszym półroczu zeszłego roku. Pracownicy monitoringu skierowali do Straży Miejskiej 1427 interwencji, a do Komendy Miejskiej Policji 98.  

autor: UM Radom

Dzięki monitoringowi w pierwszym półroczu na gorącym uczynku zostało zatrzymanych siedmiu sprawców przestępstw. To osoby, które prowadziły auto po spożyciu alkoholu, dokujące kradzieży i niszczenia mienia. Odnotowano również 1132 wykroczenia. Najwięcej - ponad 660 - było przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Operatorzy monitoringu interweniowali też w przypadkach zagrożenia życia i zdrowia. W sumie kamery zarejestrowały ponad 380 sytuacji, w których niezbędne było udzielenie pomocy m.in. przez pogotowie ratunkowe.

Miejsca, w których w pierwszym półroczu br. podjęto najwięcej interwencji to: Plac Konstytucji, Plac Jagielloński, Plac Dworcowy i okolice ulicy Grodzkiej.

W sumie w systemie monitoringu miejskiego w Radomiu pracują 72 kamery.

Komentarze naszych czytelników

  • gienek

    2022-08-07 22:06:25

    Zlikwidujcie parklet na placu jagiellonskim to liczba interwencji spadnie o 80%

  • mieszkaniec

    2022-08-08 10:06:59

    ktoś liczy że monitoring załatwi sprawę. czemu nie ma patroli policyjnych lub straży miejskiej. a jak już są to tylko samochodami się wożą. a pieszo to nie łaska pospacerować

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych