Sobota 2 lipca
Jagody, Urbana, Martyniana
RADOM aktualna pogoda

Miasto przedstawiło harmonogram naboru do przedszkoli

dm, UM Radom 2022-03-13 22:47:00

We wtorek rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasta Radomia. Wzorem lat ubiegłych będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego przy zachowaniu jednolitych kryteriów naboru. O przyjęciu nie decyduje kolejność zgłoszeń. W rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2016-2019.

autor: UM Radom

Do przedszkoli oraz oddziałów wychowania przedszkolnego zlokalizowanych w szkołach podstawowych dzieci zapisywane są jeden raz na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce. W latach kolejnych rodzice składają deklaracje dotyczące kontynuowania edukacji przedszkolnej.

Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2016 roku) zobowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w przedszkolu lub szkole podstawowej. Obowiązek ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

Rodzice, zapisując dziecko do przedszkola lub oddziału wychowania przedszkolnego zlokalizowanego w szkole podstawowej po raz pierwszy, korzystają ze strony www.oswiatawradomiu.pl, wypełniając w formie elektronicznej wniosek zgłoszenia dziecka do przedszkola. Oferta zostanie udostępniona 15 marca 2022 r., od godz. 10:00. Do 25 marca, do godz. 12:00 rodzice będą mogli dokonywać rejestracji wniosków i składać je w przedszkolu lub szkole pierwszego wyboru.

Rodzice mogą się ubiegać o przyjęcie dziecka maksymalnie do trzech przedszkoli, których listę układają według preferencji. Przedszkole umieszczone na liście najwyżej jest przedszkolem pierwszego wyboru.

Informacja o poszczególnych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych usytuowanych w innych budynkach, oddziałach przedszkolnych „pięciogodzinnych” zlokalizowanych w szkołach podstawowych oraz w zespołach szkolno-przedszkolnych, znajduje się w ofercie każdej placówki.

Publikacja list dzieci zakwalifikowanych nastąpi 31 marca 2022 r., o godz. 10:00.

Zasady rekrutacji

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych