Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Matki z dziećmi z Ukrainy zamieszkały w kurii diecezji radomskiej

dm, onet.pl, KAI 2022-03-06 10:20:00

Kościół Radomski okazuje wsparcie dla osób, które przybywają w Ukrainy. W tygodniu do Radomia przyjechały matki z dziećmi, które zamieszkały w budynku kurii, gdzie mieści się również dom księdza biskupa Marka Solarczyka.

- Musimy być otwarci na pomoc charytatywną. To okazywanie serca drugiemu człowiekowi. To również realizacja Ewangelii. To niesamowite, jak wiele parafii i wiernych włączyło się w niesienie pomocy dla Ukraińców - powiedział Radiu Plus Radom ks. Damian Fołtyn, rzecznik prasowy kurii.

Również w parafiach diecezji radomskiej trwa zbiórka darów dla uchodźców. Ks. Paweł Gogacz jest proboszczem parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu. - Otwartość serc jest wielka. Nie spodziewaliśmy się, że w ciągu dwóch dni zapełnimy darami naszą salkę. Kolejny transport będziemy musieli z pewnością zorganizować w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że okazywana dobroć będzie kontynuowana - powiedział ks. Gogacz.

W zbiórce pomagają wolontariusze z Parafialnego Zespołu Caritas. - Hojność ludzi nie zna granic. Ludzie płaczą, przynosząc dary. To prawdziwe dary serca - mówi wolontariuszka Ilona Łepecka.

Działania pomocowe od początku wojny na Ukrainie koordynuje Caritas Diecezji Radomskiej. Pomagają grupy zorganizowane i indywidualne rodziny.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych