Wtorek 9 sierpnia
Romualda, Romana, Ireny
RADOM aktualna pogoda

Kończą się uprawnienia do darmowych przejazdów dla służb medycznych

dm, MZDiK 2022-06-29 08:56:00

Pracownicy służb medycznych od początku lipca nie będą już mieli uprawnień do bezpłatnych podróży radomskimi autobusami komunikacji miejskiej. Kończy się bowiem okres, na który Rada Miejska w Radomiu przyznała im takie przywileje. Przypominamy zatem, że 30 czerwca jest ostatnim dniem, w którym mogą oni skorzystać z tejże ulgi.

Pracownicy służb medycznych, czyli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, wszystkich radomskich szpitali i domów pomocy społecznej mogli jeździć autobusami linii miejskich za darmo w okresie epidemii. Radni przyznali im te uprawnienia od 20 marca 2020 roku. Później były one kilka razy przedłużane.

Ostatnia uchwała Rady Miejskiej w Radomiu określała termin graniczny na 30 czerwca 2022 roku. Jak pisano w uzasadnieniach, była to forma wspólnego podziękowania władz miasta i radnych dla wszystkich osób zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa. Do bezpłatnych przejazdów upoważniały ich dokumenty potwierdzające zatrudnienie w danej jednostce. Mógł to być identyfikator, legitymacja, przepustka i zaświadczenie.

Po zniesieniu przez rząd stanu epidemii uprawnienie nadane uchwałą radnych nie zostało kolejny raz przedłużone.

Komentarze naszych czytelników

  • lucjan.

    2022-06-29 14:06:51

    Najbardziej służyli (pandemia) na zwolnieniach lekarskich (50%) ,,lekarze i pielęgniarki).

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych