Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Kolejna pomoc z Radomia dla ukraińskich miast

dm, UM Radom 2022-03-04 14:15:00

Kolejne transporty z pomocą humanitarną wyruszyły z Radomia na Ukrainę. Bus wypełniony m.in. artykułami medycznymi zebranymi w Radomiu i Tarnowie udał się do Tarnopola. Dary pojechały także do Krzemieńca, a kilka dni temu także do Winnicy.

- Mam nadzieję, że ta pomoc znacząco zmieni sytuację na miejscu. Zdajemy sobie sprawę, że konwoje humanitarne jeżdżą głównie do większych ośrodków. Dlatego postanowiliśmy nawiązać współpracę z kilkoma mniejszymi miastami, do których chcemy bezpośrednio wysyłać najbardziej potrzebne rzeczy. W dalszym ciągu czekamy na kolejne dary, zarówno te, które pojadą na Ukrainę, jak i te, które umożliwią udzielanie pomocy na miejscu - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Dary dla obywateli Ukrainy w dalszym ciągu są zbierane w punkcie pomocy w Kamienicy Deskurów. Do tej pory zgłosiło się już ponad 1200 osób chcących udzielić wsparcia potrzebującym. Pomoc zadeklarowało także partnerskie miasto Magdeburg.

Zbiórka darów jest prowadzona codziennie, przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 20.00. Lista potrzebnych rzeczy jest dostępna na stronie: www.radomdlaukrainy.pl.

W punkcie pomocy w Kamienicy Deskurów można także zgłaszać wolne miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych