Poniedziałek 4 lipca
Malwiny, Izabeli, Aureliana
RADOM aktualna pogoda

Jest śledztwo ws. przerwanej budowy osiedla mieszkaniowego

dm, warszawa.tvp.pl 2022-03-09 15:05:00

Radomska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przerwanej budowy osiedla Nowe Żakowice w Radomiu. Chętni na zakup mieszkań wpłacili deweloperowi zaliczki, po czym stracili z nim kontakt, a z placu budowy zniknęły maszyny.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska powiedziała, że na ten moment do prokuratury zgłosiło się 6 pokrzywdzonych, ale ich liczba może się zwiększyć. - Dochodzenie wszczęto w zakresie wprowadzenia w błąd chętnych na zakup mieszkania i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem pokrzywdzonych przez radomską spółkę B&U Building Construction, w związku z umową czasowej rezerwacji lokali - przekazała rzeczniczka.

Obecnie śledczy prowadzą czynności, które mają wyjaśnić okoliczność zawarcia umów i ich realizacji przez dewelopera. W ramach osiedla Nowe Żakowice miało powstać pięć sześciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych z 240 mieszkaniami i garażami podziemnymi.

Zgodnie z zapowiedziami dewelopera, zakończenie całej inwestycji miało nastąpić w I kwartale 2022 r. W 2020 r. potencjalni nabywcy mieszkań podpisali umowy rezerwacyjne i wpłacili zaliczki w wysokości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Prace rozpoczęły się w 2021 r. i od początku przebiegały z opóźnieniem. W sierpniu 2021 r. roboty wstrzymano, z placu budowy zniknął dźwig i ekipa budowlana. Pokrzywdzeni zaczęli składać w prokuraturze zawiadomienia w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa oszustwa na ich szkodę.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych