Poniedziałek 23 maja
Iwony, Emilii, Dezyderiusza
RADOM aktualna pogoda

Jest nowy zastępca komendanta wojewódzkiego policji

dm, KWP 2022-05-05 18:16:00

Mł. insp. Dariuszowi Królowi zostały powierzone obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia mł. insp. Dariusz Zaremba odczytał rozkaz Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Jarosława Szymczyka o powierzeniu obowiązków służbowych na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu Komendantowi mł. insp. Dariuszowi Królowi.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli: Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Jakub Gorczyński, insp. Karol Gawor - Naczelnik Zarządu w Radomiu CBŚP, podinsp. Konrad Kęska - Naczelnik Wydziału w Radomiu BSWP , mł. insp. Dariusz Brzezicki, Przewodniczący Wojewódzkiego Zarządu NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego, Anna Kwasiborska - Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji, ksiądz Jarosław Rożek - Kapelan KWP zs. w Radomiu oraz kadra kierownicza KWP i mazowieckiego garnizonu policji.

Komendant Wołowiec pogratulował mł. insp. Królowi awansu i życzył dalszych sukcesów w służbie. Obejmujący stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podziękował za zaufanie jakim został obdarzony, a zgromadzonych policjantów poprosił o koleżeńskie wsparcie.

Młodszy inspektor Dariusz Król służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku. W 2001 r. ukończył studia z zakresu politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Policyjną służbę rozpoczynał w komisariacie na warszawskiej Woli. W 2001 roku trafił do wydziału prewencji Komendy Miejskiej w Siedlcach. W 2006 roku awansował do Komendy Głównej Policji, gdzie pracował najpierw w Gabinecie Komendanta Głównego, następnie w Biurach: wywiadu kryminalnego i spraw wewnętrznych.

W 2013 roku mł. insp. Dariusz Król wrócił do komendy w Siedlcach jako ekspert zespołu kontroli, by od 2017 roku objąć obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego w Siedlcach.

Od marca 2021 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie, a w maju 2021 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie.

Odznaczony srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą Odznaką Zasłużony Policjant.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Komentarze naszych czytelników

 • wicio,frycio i ,,RCS,,

  2022-05-05 15:40:51

  A POwiatowa POtologia KRADNIE na POtęgę.

 • ,wicio i frycio od ,,RCS,,

  2022-05-05 15:58:47

  A POwiatowa POtologia nakradła na POtęgę.

 • 4 LIPCA 1946.POgrom Kielecki ŻYDÓW I DZIECI.

  2022-05-05 21:10:30

  Upamiętniacie ,,Brygada Świętokrzyska,, która KOlaborowała z niemcami.

 • lucjan

  2022-05-06 11:16:08

  do RADOM to PIS. K x U x R x W x O umysłowa zdechnij wreszcie

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych