Niedziela 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Jak uporządkować przestrzeń publiczną? Ruszają konsultacje społeczne

dm, UM Radom 2022-05-02 15:25:00

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń na terenie miasta Radomia. Wyniki zostaną wykorzystane w pracach nad projektem uchwały krajobrazowej.

- Chcemy uporządkować przestrzeń publiczną w Radomiu. W oparciu o przepisy ustawy krajobrazowej oraz doświadczenia kilku dużych miast, które poradziły sobie z tzw. szyldozą, czyli chaosem reklamowym, zamierzamy opracować projekt uchwały, która precyzyjnie określi gdzie i jakie nośniki reklam mogą być umieszczane. Przede wszystkim zależy nam na uporządkowaniu zabytkowego centrum Radomia, ale w ankiecie pytamy również o to, jak mieszkańcy widzą przestrzeń w całym mieście - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Konsultacje potrwają do końca listopada. W pierwszym etapie, który rozpoczyna się dziś, każdy zainteresowany może wypełnić anonimową ankietę. Pytania dotyczą m.in. tego, jakie nośniki reklam są akceptowane przez mieszkańców oraz jakie ograniczenia w ich lokalizacji powinny obowiązywać w różnych częściach miasta. Wypełniając ankietę można także wyrazić swoją opinię na temat uporządkowania ogrodzeń, obiektów małej architektury oraz ogródków gastronomicznych.

Na wypełnione ankiety Urząd Miejski czeka do końca maja. W kolejnych etapach konsultacji planowane są otwarte spotkania m.in. z przedstawicielami organizacji pozarządowych, firm branży reklamowej, przedsiębiorcami oraz mieszkańcami Radomia.

- Na podstawie wyników ankiet oraz opinii, które zostaną zgłoszone podczas spotkań, przygotujemy projekt uchwały krajobrazowej. Ten dokument także planujemy poddać pod konsultacje społeczne - zapowiada dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Magda Wielogórska.

Interaktywną ankietę można pobrać na stronie: https://konsultacje.radom.pl/data/other/ankieta_mpu_uchwala_krajobrazowa.pdf. Po wypełnieniu należy ją wysłać na adres: konsultacje@umradom.pl.

Więcej informacji na: https://konsultacje.radom.pl/page/306,konsultacje-spoleczne-w-celu-rozpoznania-oczekiwan-mieszkancow-i-srodowisk-branzowych-w-sprawie-zasad-i-warunkow-sytuowania-obiektow-malej-architektury-tablic-reklamowych-i-urzadzen-reklamowych-oraz-ogrodzen-na-terenie-miasta-radomia.html.

Komentarze naszych czytelników

 • 4 LIPCA 1946 POgrom kielecki ŻYDÓW I DZIECI.

  2022-05-02 12:35:51

  PrOstaty.WY nie jesteście GUPI.WY jesteście POmyleni.

 • RADOM to PIS.

  2022-05-02 12:40:34

  POpaprańce UCIEKAJĄ jak SZCZURY,przed POtinkiem z POLSKI.WUJ wam w POpe i kamieni KOpe.

 • Volksdeutsche z PO

  2022-05-02 13:23:21

  Volksdeutscha po rudym umaszczeniu POznasz 

 • Porządki w mieście

  2022-05-02 13:35:09

  Najpierw trzeba pozbyć się Witkowskiego i jego wice a póżniej Frysztaka , Wilk i pozostałych radnych z PO

 • lucjan.

  2022-05-03 06:53:34

  J+++ć kielczykowo i PO.

 • ronin

  2022-05-03 09:25:27

  Nie tylko prezydenta Radomia pozdrawiają kibice ale wczoraj w Warszawie były pozdrowienia dla buca Czaskoskiego

 • lucjan.

  2022-05-04 19:23:39

  PrOsty-tutki to stare wywłoki.

 • QWY i ALF onsy.

  2022-05-07 23:57:24

  Po-zamiatać ZD-radzieckie KOrwy z Brukseli.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych