Czwartek 18 sierpnia
Heleny, Bronisława, Ilony
RADOM aktualna pogoda

Czterech kandydatów do seminarium duchownego

dm, onet.pl, KAI 2022-07-26 18:45:00

Do pierwszej tury egzaminów do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zgłosiło się czterech kandydatów. Druga tura egzaminów odbędzie się 16 września.

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu

Do egzaminu w pierwszej turze przystąpili: Jakub Gawryś z parafii Matki Bożej Różańcowej w Bielisze, Mikołaj Operacz z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach, Mateusz Świadek z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Miedzierzy i Cyprian Wołos z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach.

— Poradziłem sobie dość dobrze i z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy. Do seminarium przychodzę, żeby rozeznać, czy to jest rzeczywiście droga, na którą mnie pan Bóg powołuje — powiedział Mikołaj Operacz.

Z kolei Jakub Gawryś przyznał, że stres był niepotrzebny. — Obecność w tym miejscu, szczególnie w kaplicy, jeszcze bardziej utwierdziła mnie, że to jest to miejsce, gdzie Bóg mnie wzywa, bym mógł głosić Ewangelię całemu światu — powiedział kandydat do seminarium duchownego.

W ostatnim czasie do seminarium zgłasza się mniej kandydatów, którzy chcą podążać ścieżką Boga. — To jest powód do tego, aby modlić się o powołania i żeby z punktu widzenia wspólnot, parafii, była też większa troska, bo i dzisiaj w takich kulturowo trudniejszych czasach Pan Bóg wzywa młodych mężczyzn do tego, żeby weszli na drogę służby. Czasami ten głos nie jest rozpoznany, a czasami takiemu rozpoznaniu towarzyszą różne lęki. Wydaje się więc, że w tej sytuacji, którą mamy, trzeba zwyczajnie z większą troską myśleć o nowych powołaniach, ale też o właściwej atmosferze, w której te powołania mogą wyrastać — mówi ks. Marek Adamczyk, rektor WSD w Radomiu.

— Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać o tym, że Pan Bóg, który powołuje człowieka do szczęścia, czyli wtedy, kiedy jest jakieś powołanie kapłańskie, jest jakaś chęć służenia Panu Bogu to wejście na tę drogę, tak naprawdę nie jest tylko służbą dla innych, ale jest również jakąś osobistą drogą do szczęścia. Zapraszam wszystkich młodych ludzi, również po to, żeby zwyczajnie rozpoznać, czy mam takie powołanie kapłańskie, czy Pan Bóg wzywa mnie na tę drogę — dodał ks. Adamczyk.

Druga tura egzaminacyjna do seminarium duchownego w Radomiu odbędzie się 16 września.

Komentarze naszych czytelników

 • Robert

  2022-07-26 15:52:49

  kogo to obchodzi? to gazetka parafialna czy portal

 • Matti.

  2022-07-26 17:04:41

  To już wiadomo od przeszło dwóch tygodni. 

 • Art

  2022-07-26 21:54:39

  Ciebie Robercie interesuje, bo przeczytałeś i zostawiłeś komentarz:)

 • PO wolanie o pomstę do nieba

  2022-07-27 07:03:49

  NIE MA ŻOŁNIERZY NIE MA IMPERIUM.  PEDOFILIA , DARMOZJADY MOHEROWE DZIADY.  I PO CO IM TO BYŁO. A TAK DOBRZE WSZYSTKO SIĘ ŻARŁO. OTO WIELKA TAJEMNICA WIARY KOMUNIŚCI ,  ZŁODZIEJE ,PEDOFOLIA I PEDAŁY. KOŚCIÓŁ PISOWI SPRZEDAŁY DUPY NIE DAŁY.

 • PO wolanie o pomstę do nieba wołać trzeba

  2022-07-27 07:04:27

  NIE MA ŻOŁNIERZY NIE MA IMPERIUM.  PEDOFILIA , DARMOZJADY MOHEROWE DZIADY.  I PO CO IM TO BYŁO. A TAK DOBRZE WSZYSTKO SIĘ ŻARŁO. OTO WIELKA TAJEMNICA WIARY KOMUNIŚCI ,  ZŁODZIEJE ,PEDOFOLIA I PEDAŁY. KOŚCIÓŁ PISOWI SPRZEDAŁY DUPY NIE DAŁY.

 • Nadredaktor O R z Torunia

  2022-07-27 09:06:25

  Miało być 4 kandydatów na 1 miejsce. Nie głupich na własne barki ludobójstwa wojen wyznaniowych brać.  I pokusa im odeszła w siną dal

 • Nadredaktor O R z Torunia grzybowski

  2022-07-27 09:06:55

  Miało być 4 kandydatów na 1 miejsce. Nie głupich na własne barki ludobójstwa wojen wyznaniowych brać.  I pokusa im odeszła w siną dal

 • miki

  2022-07-27 10:52:38

  Obiekt wspaniale nadaje się na adaptacje na mieszkania komunalne lub lokale dla uchodźców . Jakie to by bylo okazanie miłosierdzia bliskiemu potrzebującemu .

 • Moro

  2022-07-27 10:53:36

  Obiekt wspaniale nadaje się na adaptacje na mieszkania komunalne lub lokale dla uchodźców . Jakie to by było okazanie miłosierdzia bliskiemu potrzebującemu .

 • Ona

  2022-07-27 13:51:31

  Seminarium zaoferowało mieszkania dla uchodźców w pierwszych dniach wybuchu wojny, także radzę się najpierw zorientować, a potem pisać takie komentarze 

 • RADOM.

  2022-07-28 01:05:08

  Do Ona.To Tęczowa POMYLONA  RADOSŁAWa MAŁYSAą vel lucjan itd,itd.Leczą TO ale efektów nie widać.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych