Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Ćwiczenie obronne Radom 2022 [ZDJĘCIA]

dm, UM Radom 2022-09-14 16:24:00

Rozpoczęło się kompleksowe ćwiczenie obronne Radom 2022. Biorą w nim udział między innymi komórki i jednostki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Radomiu, Wojska Obrony Terytorialnej, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego.

autor: UM Radom

 - Działamy w myśl zasady, że „jeśli chcesz pokoju, szykuj się na wojnę”. Takie ćwiczenia są organizowane raz na trzy lata m.in. po to, by sprawdzić możliwości wspierania sił zbrojnych przez samorząd. Są one konieczne, abyśmy mogli wypracowywać jak najlepsze procedury i nabywać umiejętności na wypadek, którego - co oczywiste - nikt z nas nie chciałby nigdy doświadczyć - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W ramach prowadzonych ćwiczeń został uruchomiony system stałych dyżurów Prezydenta Miasta Radomia realizujący zadania polegające na utrzymania łączności i sprawności kluczowych podmiotów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania miasta w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny. Są to m.in.: Wodociągi Miejskie, Radpec, Radomski Szpital Specjalistyczny, RTBS Administrator, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Ćwiczenia pozwalają sprawdzić możliwości praktyczne wspierania i zabezpieczenia administracji w czasie zagrożenia działaniami militarnymi.

Kolejnym elementem ćwiczeń obronnych jest wsparcie Sił Zbrojnych w działaniach mobilizacyjnych. We współpracy z Wojskowym Centrum Rekrutacji w Radomiu została uruchomiona akcja kurierska Prezydenta Miasta Radomia.

W pierwszym dniu ćwiczeń zostało odegranych kilka epizodów, w tym epizod na ulicy Michalczewskiego, gdzie zostały wykorzystane środki pozoracji pola walki, takie jak np. wystrzały z broni palnej oraz eksplozje środków pirotechnicznych. Odbyła się także symulacja zatrzymania osoby podejrzanej o dywersję i ewakuacji ludności do schronu w Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Gajowej.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to nie PiS

  2022-09-14 19:38:26

  Skurkiewicz  z Suskim  ukryli się w schronie.  I nie wyszli na ulice. Cała reszta z pisu nie dotarła bo POmylili dzielnice. 

 • w MYŚL DOKKTRYNY WOJENNEJ PISU Z POLSKIM NARODEM

  2022-09-15 02:17:55

  KTO NIE WIERZY W ZAMACH W SMOLEŃSKU JEST AGENTEM PUTINA. ALE TEM MACIEREWICZ AGENTÓW  WYPRODUKOWAŁ.  OKAZUJE SIE ŻE PONAD 80 % TO AGENTURA ROSJI .  PREZESOWI TRZEBA WIERZYĆ.  W POLSCE JEST ICH WIĘCEJ NIŻ ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ.  Z WYJĄTKIEM UKRAINY BO TAM Z TAKIMI UKRAIŃSKIMI PISIORAMI NARÓD PORZĄDEK JUŻ ZROBIŁ. 

 • A CO TAM ROBIŁA AGENTKA PISU Z SANEPIDU.

  2022-09-15 02:18:59

  KTO NIE WIERZY W ZAMACH W SMOLEŃSKU JEST AGENTEM PUTINA. ALE TEM MACIEREWICZ AGENTÓW  WYPRODUKOWAŁ.  OKAZUJE SIE ŻE PONAD 80 % TO AGENTURA ROSJI .  PREZESOWI TRZEBA WIERZYĆ.  W POLSCE JEST ICH WIĘCEJ NIŻ ZA WSCHODNIĄ GRANICĄ.  Z WYJĄTKIEM UKRAINY BO TAM Z TAKIMI UKRAIŃSKIMI PISIORAMI NARÓD PORZĄDEK JUŻ ZROBIŁ. 

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-15 03:09:17

  witkowski ty modelko.Kiedy TY pracujesz z tą swoją świtą.Tylko wstyd miastu nierobie przynosisz.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-15 03:09:44

  witkowski ty modelko.Kiedy TY pracujesz z tą swoją świtą.Tylko wstyd miastu nierobie przynosisz

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych