Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Ciągle nie kupicie biletów u kierowców autobusów miejskich

dm 2022-04-09 10:51:00

Wbrew wcześniejszym planom, od 9 kwietnia nie zostanie jeszcze przywrócona sprzedaż biletów przez kierowców autobusów komunikacji miejskiej w Radomiu. Ma to związek z przyczynami technicznymi, zgłoszonymi przez MPK - największego radomskiego operatora przewozów. Zachęcamy do skorzystania z innych form nabywania biletów - czytamy na mzdik.pl.

MPK przekazało, że powrót do sprzedaży biletów przez kierowców wymaga przywrócenia pełnej obsługi kasowej w siedzibie przewoźnika, która w okresie przepływów bezgotówkowych została ograniczona do niezbędnego minimum.

W związku z powyższym zachęcamy pasażerów do skorzystania z innych form kupowania biletów MZDiK. Najlepiej zawsze mieć w portfelu karnet albo kilka biletów jednogodzinnych - tak na wszelki wypadek. To nawet wygodniejsze rozwiązanie, bo na tej podstawie można podróżować liniami miejskimi przez 60 minut od skasowania. U kierowców - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej - można byłoby nabyć tylko bilety jednorazowe, nieupoważniające do przesiadek - dodaje miejska spółka.

Posiadacze Radomskiej Karty Miejskiej, jeżeli nie korzystają z biletów okresowych, mogą doładować e-portmonetkę i dzięki temu kupować bilety. Działa też już pięciu operatorów płatności za przejazdy autobusami poprzez telefony. W najnowszych autobusach są zamontowane kasowniki z ekranami dotykowymi, w których można opłacić należność za podróż przy pomocy karty płatniczej (dotyczy to tylko pierwszego urządzenia od przodu pojazdu). Wszystkie kolejne autobusy będą wyposażane w takie kasowniki, dzięki czemu nie trzeba będzie kupować bardzo drogich biletomatów.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS.

  2022-04-09 11:56:16

  witKOwski IMBECYLU.Kierowcy są od kierowania,często 18 metrowymi (dłuższe od TIRa) autobusami.Do tego będą denerwowani przez pasażerów.Kup SE koło i P ierd O lnij się w czoło.

 • RADOM to PIS.

  2022-04-09 20:39:25

  Czy to RYŻE ZDradziecko-niemiecko-POlszewskie ŚCIERWO ze SMOLEŃSKA,już wyciągnęło KOpyta? Jeszcze to .ÓWNO B.PUPKA czy PAWLAK.

 • RADOM to PIS.

  2022-04-10 20:09:17

  POlscy ,,artyści,, UCIEKAJĄ z POLSKI jak SZCZURY.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych