Sobota 26 listopada
Delfiny, Lechosława, Konrada
RADOM aktualna pogoda

Centrum Rehabilitacji rozpoczyna działalność

dm, UM Radom 2022-10-01 12:33:00

Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego rozpoczyna działalność. Dzięki  inwestycji pacjenci będą mieli zapewnioną kompleksową specjalistyczną opiekę w jednym miejscu. Przenoszenie pacjentów przebywających na oddziale rehabilitacji przy ul. Giserskiej rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

- To zupełnie nowa jakość i nowe możliwości leczenia pacjentów. Dziękuję radnym za to, że w 2018 roku zabezpieczyli pieniądze na budowę, bo mimo wielu zapowiedzi i deklaracji cała inwestycja została sfinansowana z budżetu miasta. Dziękuję także dyrekcji szpitala za samą realizację inwestycji oraz za sprawne przeprowadzenie całego procesu przekształcenia oddziału w szpital tymczasowy. Całemu personelowi życzę natomiast satysfakcji z pracy w nowych warunkach - mówi prezydent Radosław Witkowski.

W nowym budynku, oprócz oddziału z 54 łóżkami, będzie też funkcjonował Zakład Rehabilitacji z Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej i Pracownią Fizjoterapii. – Ten zakład w ostatnim czasie w ogóle nie funkcjonował. Bardzo się cieszymy, że możemy wrócić do tej usługi, bo jest ona niezwykle potrzebna. Ponadto na parterze od kilkunastu dni działają już także poradnie specjalistyczne, w tym m.in. chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i ortopedyczna. Są także gabinety zabiegowe oraz pracownie RTG i USG – wylicza wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Budowa nowego Centrum Rehabilitacji kosztowała 46 mln zł. Dodatkowo na zakup wyposażenia miasto wydało prawie 5 mln zł. Sam budynek był gotowy już w grudniu 2020 roku, jednak w czasie pandemii pełnił funkcję szpitala tymczasowego dla chorych na COVID-19.

Komentarze naszych czytelników

 • lucjan

  2022-10-03 07:18:01

  RADOM DZIĘKUJE BOGU ZA PIS.

 • lucjan

  2022-10-03 07:18:08

  RADOM DZIĘKUJE BOGU ZA PIS

 • lucjan.

  2022-10-03 07:18:14

  RADOM DZIĘKUJE BOGU ZA PIS

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych