Czwartek 7 lipca
Estery, Metodego, Kiry
RADOM aktualna pogoda

Budżet Obywatelski 2023. Ponad 250 zgłoszonych projektów

dm, UM Radom 2022-03-31 15:01:00

267 propozycji zgłosili radomianie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Na realizację tych, które zostaną wybrane w głosowaniu, zostanie przeznaczona kwota 7 mln 750 tys. zł.

- W tym roku wpłynęło mniej wniosków niż w ostatnich latach. To zapewne efekt zmian w regułach Budżetu Obywatelskiego, które wymusiła ustawa o samorządzie gminnym i na które zwróciła uwagę Regionalna Izba Obrachunkowa. W tym roku nie będzie podziału na kategorie kwotowe i widać, że jest mniej tych małych, lokalnych projektów. Dominują natomiast projekty duże, o większej wartości. Dotyczą one m.in. rozbudowy infrastruktury sportowej oraz tworzenia miejsc wypoczynku i rekreacji. Są też projekty kulturalne, proekologiczne, prozdrowotne i związane z opieką nad zwierzętami. Jestem przekonany, że każdy kto zechce wziąć udział w głosowaniu, znajdzie coś dla siebie - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgłoszone projekty zostaną teraz zweryfikowane przez merytoryczne wydziały, biura, jednostki miejskie i spółki miejskie oraz przez Zespół Opiniujący. Ocenie będzie podlegała możliwość realizacji projektu w ciągu jednego roku budżetowego, spełnienie wymogów technicznych, prawnych oraz finansowych. Wartość pojedynczego projektu nie może przekraczać 30 proc. całkowitej kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski, czyli 2 mln 325 tys. złotych.

Listę projektów, które trafią pod głosowanie poznamy do 24 maja, a samo głosowanie odbędzie się w dniach od 1 do 21 czerwca. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 24 lipca.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych