Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

Akcja "trzeźwy poranek". Skontrolowano blisko 770 kierowców

dm, gitd.gov.pl 2022-03-23 13:52:00

Stan trzeźwości blisko 770 kierowców busów, ciężarówek i autobusów skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Jeden z kierowców miał 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcę ciężarówki w stanie po spożyciu alkoholu przekazano funkcjonariuszom policji.

Na mazowieckich drogach inspektorzy ITD z Radomia, Warszawy, Płocka, Ciechanowa, Siedlec, Ostrołęki oraz Garwolina przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców busów, ciężarówek i autobusów.

W trakcie kontroli ciężarówki należącej do polskiej firmy, okazało się po badaniu, że kierujący nią mężczyzna miał 0,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wykonywał krajowy przewóz mebli. Został zatrzymany do kontroli na drodze wojewódzkiej w miejscowości Grudusk w pobliżu Ciechanowa. Jak ustalono, miał on już wcześniej zatrzymane prawo jazdy kategorii B za jazdę na „podwójnym gazie”. Kierowca w stanie po spożyciu alkoholu został przekazany funkcjonariuszom policji.

Akcje wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców busów, ciężarówek, autobusów i taksówek są prowadzone cyklicznie przez mazowiecką ITD. Działania realizowane są na terenie całego woj. mazowieckiego lub na wybranych odcinkach dróg o największym natężeniu ruchu pojazdów.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych