Czwartek 30 czerwca
Emilii, Lucyny, Marcjala
RADOM aktualna pogoda

5 nowych karetek dla radomskiego pogotowia

dm, UM Radom 2022-02-17 16:10:00

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego wzbogaciła się o pięć kolejnych ambulansów. To zakup zrealizowany dzięki unijnym funduszom z Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Nowe karetki są wyposażone w sprzęt medyczny niezbędny do ratowania zdrowia i życia pacjentów, w tym m.in. koncentratory tlenu, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, wideolaryngoskopy czy defibrylatory.

Foto: UM Radom

- Dziś nowoczesne miasto to przede wszystkim bardzo dobra opieka medyczna. Stąd m.in. inwestycje w szpitalu oraz systematyczne odnawianie taboru Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Od 2018 roku, kiedy zapowiadałem, że w tej kadencji nasze pogotowie wzbogaci się o co najmniej 15 ambulansów, zostało kupionych już 18 karetek. Ich zakup był finansowany z różnych źródeł: z budżetu Województwa Mazowieckiego, przy wsparciu funduszy unijnych oraz z budżetu miasta. Tu szczególne podziękowania należą się wicemarszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu. Oczywiście przy tej okazji serdecznie dziękuję za ciężką pracę całemu personelowi Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Zakup pięciu nowych karetek wraz z wyposażeniem kosztował ponad 5,1 mln złotych. Dzięki wsparciu Zarządu Województwa Mazowieckiego zespoły ratownictwa medycznego zostały zabezpieczone także w środki ochrony indywidualnej w tym: kombinezony, gogle, maski, półmaski, fartuchy, ochraniacze na buty, rękawiczki, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

- Bardzo się cieszę, że możemy wspierać radomski samorząd w zakupach sprzętu służącego ochronie zdrowia. Dziś, dzięki tej współpracy, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego należy do najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych w całym kraju - mówi wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski.

Jak zapowiada wiceprezydent Jerzy Zawodnik, w planach są kolejne zakupy dla Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- W marcu na wyposażenie stacji trafi kolejny ambulans. Będzie to karetka bariatryczna przeznaczona do transportu pacjentów ze znaczą otyłością. W tegorocznym budżecie miasta jest też zapisany zakup kolejnego ambulansu oraz sprzętu medycznego dla ambulatorium nocnej i świątecznej opieki medycznej - wylicza Jerzy Zawodnik.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych