Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

X Radomski Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA]

dm, UM Radom 2022-11-13 07:54:00

Za nami 10. Radomski Bieg Niepodległości. Około 400 biegaczek i biegaczy pokonało dystans 10 kilometrów ze startem i metą na stadionie MOSiR. Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Czarnota, a w rywalizacji panów triumfował Jakub Gałasiewicz.

autor: UM Radom

Najpierw była rozgrzewka, potem odśpiewanie hymnu państwowego i można było ruszyć na trasę. Sportowo i patriotycznie było dziś na stadionie MOSiR Radom oraz w centrum miasta za sprawą X Biegu i Marszu Niepodległości, który tradycyjnie zorganizowało stowarzyszenie Biegiem Radom. Na starcie zameldowało się ponad 400 uczestników. Biegacze do pokonania mieli dystans 10 km, a przedstawiciele nordic walking 5 km.

W biegu na 10 km pierwsze miejsce zajął Kuba Gałasiewcz, reprezentujący Decathlon Radom. Drugi był Stanisław Lebioda z RLTL Optima Radom, a trzecią lokatę wywalczył Michał Kolaszt ze Stowarzyszenia "Iłża Pędzi". W grupie przedstawicieli nordic walking najszybciej dystans pokonał Marek Nosal.