Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Wielki kryzys HydroTrucku

dm, plk.pl 2022-02-11 22:22:00

W meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali w hali RCS 68:87 ze Spójnią Stargard. Dla podopiecznych trenera Mihailo Uvalina to dziewiąta z rzędu, a siedemnasta ogółem porażka w tym sezonie.

Dzięki trafieniom Admona Gildera goście lepiej weszli w ten mecz i prowadzili 7:2. Później powiększali przewagę nawet do dziewięciu punktów dzięki zagraniu Daniela Szymkiewicza. W pewnym momencie HydroTruck zareagował w końcu serią 9:0 i po zagraniu Filipa Kraljevicia wychodził nawet na prowadzenie! Ostatecznie po kontrze wykończonej przez Aleksandra Lewandowskiego po 10 minutach było 19:18.

W pewnym momencie drugiej kwarty po akcji Ahmeda Hilla zespół trenera Mihailo Uvalina miał trzy punkty przewagi. Stargardzianie nie pozwalali jednak na nic więcej, a głównie dzięki dobrej grze Szymkiewicza sami uciekali później na pięć punktów. PGE Spójnia prowadziła nawet 12 punktami po trafieniu Kacpra Młynarskiego, ale Lewandowski zmniejszył tę różnicę do stanu 32:41 po pierwszej połowie.

Zaraz na początku trzeciej kwarty po trójce Młynarskiego przewaga gości wynosiła już 14 punktów. Anthony Ireland właściwie w pojedynkę starał się odrabiać straty, ale to było za mało na rozpędzonych rywali. Ekipa prowadzona przez trenera Macieja Raczyńskiego starała się kontrolować sytuację na parkiecie. Ostatecznie po 30 minutach było 51:61.

W kolejnej części meczu HydroTruck zbliżał się jeszcze na siedem punktów. W bardzo dobrej formie był ciągle Młynarski, a jego rzuty uspokoiły sytuację przyjezdnych. Radomianie nie byli w stanie odrobić strat, brakowało im przede wszystkim skuteczności. Po kolejnej akcji Baylee Steele’a przewaga wynosiła już 20 punktów. Ostatecznie PGE Spójnia zwyciężyła 87:68.

W następnej kolejce radomianie zagrają u siebie z Treflem Sopoto. Mecz odbędzie się w środę (16 lutego) o godz. 20.

HydroTruck Radom - Spójnia Stargard 68:87 (19:18, 13:23, 19:20, 17:26)

HydroTruck: Ireland 18, Ostojić 11, Lewandowski 11, Kraljević 10, Dzierżak 9, Hill 7, Moore 2, Zalewski, Zegzuła, Żmudzki.

Spójnia: Młynarski 23, Steele 18, Gilder 18, Szymkiewicz 8, Johnson 6, Śnieg 4, Spires 4, Gray 3, Chodźko 2, Grudziński 1, Szmit, Zając.