Sobota 20 kwietnia
Agnieszki, Czesława, Amalii

Tuzin medali młodych radomskich lekkoatletów

cir 2021-09-14 09:29:00

Niezwykle udany start zanotowali nasi lekkoatleci na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Olecku. W zmaganiach brało udział 49 klubów z makroregionów mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Worek z medalami otworzył Maciej Bednarczyk w konkurencjach: skok w dal (II miejsce) i 110 m przez płotki (1 miejsce). Aktualna rekordzistka Polski Wiktoria Gadajska wygrała swoją koronną konkurencję na 80 m przez płotki oraz dorzuciła wygraną na 300 m przez płotki. W konkurencjach biegowych na najwyższym stopniu podium znaleźli się Piotr Abramczyk i Julia Walczak na dystansie 1000 m w tej samej konkurencji Alan Tomczak przybiegł na metę na 3 pozycji. W najdłuższym rozgrywanym biegu na zawodach czyli 2000 m Amelia Karolak stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast Jakub Abramczyk na dystansie o połowę krótszym był drugi.

W konkurencjach technicznych Jan Białkowski był bezkonkurencyjny w skoku wzwyż, a Natalia Bielecka uplasowała się na 2 miejscu w rzucie oszczepem. Wartym odnotowanie jest fakt, że tuż za podium znalazło się 3 naszych reprezentantów Lena Wilczyńska na 300 m przez płotki, Jakub Mosionek w biegu na 100 m oraz Bielecka Maja w pchnięciu kulą. Jako radomskie kluby zajęliśmy odpowiednio II miejsce UKS Technik oraz IV miejsce RLTL Optima Radom, na 49 startujących Klubów.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.