Czwartek 28 marca
Anieli, Renaty, Kastora

Szósta z rzędu porażka HydroTrucku

dm, plk.pl 2022-01-09 10:39:00

W meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 72:76 z MKS Dąbrowa Górnicza. Dla podopiecznych trenera Mihailo Uvalina to szósta z rzędu, a czternasta ogółem porażka w tym sezonie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniu Michała Nowakowskiego prowadzili 6:0. Szybko zaczął odpowiadać na to Anthony Ireland, a dzięki Danilo Ostojiciowi przyjezdni byli bardzo blisko. Później do remisu doprowadził Mike Moore. MKS potrafił jeszcze zdobywać przewagę, ale ostatecznie kolejna akcja Ostojicia sprawiła, że po 10 minutach było 15:17.

W drugiej kwarcie HydroTruck uciekał już nawet na siedem punktów, ale ekipa trenera Jacka Winnickiego błyskawicznie reagowała. Po późniejszej serii 7:0 i rzutach wolnych Milivoje Mijovicia to MKS miał przewagę. Do kolejnego remisu doprowadzał po chwili Filip Kraljević. W końcówce tej części gry ważne rzuty trafili Ireland oraz Dzierżak i to ekipa z Radomia po pierwszej połowie wygrywała 42:35.

Mike Moore oraz Anthony Ireland w trzeciej kwarcie sprawiali, że zespół trenera Mihailo Uvalina uciekał nawet na osiem punktów. Późniejsza trójka tego drugiego powiększała różnicę do 11 punktów! Słabszy mecz rozgrywał Devyn Marble, a MKS bez jego punktów miał problemy, aby dotrzymać kroku przeciwnikom. Po 30 minutach było 55:62.

W kolejnej kwarcie po akcjach Filipa Małgorzaciaka zbliżył się na punkt, a po trójce Milivoje Mijovicia to MKS wychodził na prowadzenie! Do wyrównania doprowadzał Filip Zegzuła, a Ireland ponownie dawał przewagę gościom! Później jednak niezwykle ważne rzuty wolne trafiali Nowakowski oraz Mijović. Ostatecznie MKS wygrał 76:72.