Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Sukcesy radomskich lekkoatletów

dm 2022-03-07 15:17:00

Koniec sezonu startów halowych dla radomskich lekkoatletów był niezwykle udany. 66. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski były startem docelowym dla naszych zawodników, którzy skutecznie przygotowują się do sezonu letniego. Podczas zawodów zdobyliśmy 6 medali w kategoriach seniorów i młodzieżowców - mówi trener Artur Błasiński.

Naszym multimedalistą został Dawid Krzemiński, który w kategorii seniorów obronił 3. miejsce w trójskoku, jednocześnie zostając mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców. W skoku w dal Dawid zajął 4. miejsce w kategorii seniorów, natomiast wynik 7,30 m pozwolił mu wygrać kategorię młodzieżową.

Aneta Rydz w skoku wzwyż potwierdziła swoją wysoką formę zdobywając srebrny medal w kategorii seniorów. Kolejnym medalistą, który stanął na drugim stopniu podium, był Mateusz Gos. Ustanowił swój nowy rekord życiowy na dystansie 3000 m, a co najważniejsze skutecznie rywalizował z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Kolejnym medalem do bogatej kolekcji trofeów mógł się pochwalić Olgierd Michniewski, który na dystansie 60 m przez płotki zdobył 3. miejsce w kategorii młodzieżowców. Na tym samym dystansie Dawid Żebrowski wynikiem 7,74 s zajął 4. miejsce w kategorii seniorów. O wysokim poziomie tej konkurencji niech świadczy fakt, że w biegu finałowym startowała aż 4 rekordzistów Polski.

Po zdobytych medalach w kategorii juniorów i juniorów młodszych oraz seniorów i młodzieżowców klub RLTL Optima Radom ma już w swoim dorobku 10 medali w roku 2022.